.

.

Прст Заштитник Напрсток парична Казна Практични Врвен Шиење DIY со Рака рачно изработени Везови

Прст Заштитник Напрсток парична Казна Практични Врвен Шиење DIY со Рака рачно изработени Везови

DEN 302.16

Пристапност
Во достапна форма

Оваа месинг напрсток собата е погоден за шиење почетници, давајќи им прст заштита.Со мали тешко јама дизајн, тоа може да се заштити вашите прсти од игла око кога иглата е прободен во подебел материјал слој.Прст заштитник напрсток одговара на повеќето луѓе прсти.Тоа може да се прилагоди за да одговара на прстите лесно.Конкавна шема спречува игла од лизгање.На шиење напрсток комплет се погодни за рачно шиење, везана, везови, DIY рачно производство и други операции.Оваа шиење напрсток се направени од издржлив месинг, гроздобер издржлив и силен, не е лесно да ' рѓа и да се прекине, и лесен за употреба.Функција : 1. Оваа шиење напрсток се направени од издржлив месинг, гроздобер издржлив и силен, не е лесно да ' рѓа и да се прекине, и лесен за употреба.2. Прст заштитник напрсток одговара на повеќето луѓе прсти.Тоа може да се прилагоди за да одговара на прстите лесно.Конкавна шема спречува игла од лизгање.3. Со мали тешко јама дизајн, тоа може да се заштити вашите прсти од игла око кога иглата е прободен во подебел материјал слој.4. На шиење напрсток комплет се погодни за рачно шиење, везана, везови, DIY рачно производство и други операции.5. Оваа месинг напрсток собата е погоден за шиење почетници, давајќи им прст заштита.Спецификација : Предмет Тип : Шиење Напрсток Kit Purpose : практична алатка за шиење да се заштити fingers Size : Долги Нокти Напрсток M : Висина : Околу. 2.8 см / во 1.1, со Дијаметар : Прибл. 1.9 cm / 0.7 in : Висина : Околу. 2.5 cm / 1in, со Дијаметар : Прибл. 1.7 cm / 0.7 in Bronze Прстенот со Дијаметар : Прибл. 1.7 cm / 0.7 in Golden Напрсток со Аспиратор Дијаметар : Прибл. 1.7 cm / 0.7 во, Висина : Околу. 2.5 cm / 1in Sheepskin Прст Ракав L : Прибл. 4cm / 1.57 во, 3.5 cm / 1.38 во, 2.5 cm / 0.98 in Package Листата : 2 x Долги Нокти Thimble1 x Бронза Ring1 x Златен Напрсток со Аспиратор 2 x Прст Ракав.

Главните карактеристики

Избор на клиент