.

.

Webake Круг Пан Торта Постави Силикони Торта Калапи за Печење Тави за 3 Нивоа Торта Слој Калај, 8 Инчен, 6 Инчен, 3 Инчен за Роденден, Свадба Годишнината, ноќта на Вештерки

Webake Круг Пан Торта Постави Силикони Торта Калапи за Печење Тави за 3 Нивоа Торта Слој Калај, 8 Инчен, 6 Инчен,

DEN 335.76

Пристапност
Во достапна форма

Димензија : Вкупната висина на сите три групи е 6.6-инчи.Секој слој мерки 2.2 инчен во висина.Внатрешниот дијаметар на секое ниво : мали пан торта (3 инчи cupcake големина), средна (6 инчи пресече пан торта), големи пан торта (8.6 инчен).Храна Одделение за Квалитет : торта тави се целосно безбедни за употреба.Топлина толеранција опсег од -40 F да 450 F, тоа може да се користи во рерна, фрижидер и машина за миење Садови.Не-стап : Овие силиконски калапи за печење да се осигурате дека вашиот колачи се појави надвор лесно со јасни eadge во секој пат кога и во едно парче.Совршен за да ги користите за да се пече единечна, двојна или тројна слоевит свадба торта или роденденска торта.Точка Име : Webake 3 Ниво Круг Торта Мувла Слој Торта Мувла Bakeware Сет за Роденден, Свадба Anniversary Color : тиркизна Карактеристики : *Производ Димензија : внатрешен дијаметар на секое ниво е најмалата (3 инчи), средна (6 инчи), големи (8.6 инчи).Секој калап е 2 инчи висок. *Оваа силикони за печење поставете доаѓа во сет од 3 калапи кои се движат од мали до големи што ви овозможува да остварите три слоја за торта, колачи, пити, леб, мини пици, пусти или желатин. *Овие круг силиконски калапи за печење да се осигурате дека вашиот колачи излезе чист секој пат кога и во едно парче. *Можете да ги користите за да се пече единечна, двојна или тројна-слоевит торта за свадба или роденден и други лица итн.Пакетот Вклучува : 3 Ниво Круг Торта Mold Choose Webake bakeware, цел и да почне вашиот сладок печење живот денес!Креирате своја сопствена торта сега!Webake секогаш ќе биде вашиот дом другар!.

Главните карактеристики

Избор на клиент