.

.

Obermeyer Момчиња Мах 12 Јакна (Малку Големите Деца)

Obermeyer Момчиња Мах 12 Јакна (Малку Големите Деца)

DEN 4788.00

Пристапност
Во достапна форма

100% Полиестер.Увезени.Патент затворање.Рака Мие Само.CZV - Контрола Зона Вентилација;Термички Зона Дистрибуција одбележан изолација;Скијач Критична цвест запечатување;Целосна Движење артикулационите;Отстранлив капак;Магија Синџир худ прилог;Snap-Далеку водоотпорен powderskirt;3 D мрежа надеж внесува;Руно наредени јака;Внатрешни работи windguard;Внатрешни работи електроника џеб(s);Внатрешни работи очила џеб;Монтажни, нула-слободен очила крпа;Прилагодливи ракави со кука Gusseted ракави;се Водат внатрешните манжетни;Thumbhole внатрешните манжетни;Додаток прстен;.Нашиот најголем технички јакна, изградена за сериозни сите-ден скијач кој бара state-of-the-art перформанси.Храбар симетрични бои во 2-начин водат ткаенина направи за одлично се вклопуваат и неограничен движење.На 15,000 mm ламинатни обезбедува супериорни водоотпорен breathability.Времето достоен карактеристики вклучуваат : Aqua Guard® патентите, термички зона изолација мапирање, критичко цвест запечатување, Контрола Зона Вентилација™ и руно-наредени јака.Внатрешноста на Мах 12 има електроника медиуми џеб, очила џеб со нула-слободен крпа, се водат внатрешните манжетни, 3 D мрежа надеж внесува, и Snap-Далеку™ прав здолниште.На Мах 12 tames the harshest дена на планината и го прави бура дена забава и еп.

Главните карактеристики

Избор на клиент