.

.

EvoShield Возрасни и Млади Возрасни и Млади Про Тим Качулка

EvoShield Возрасни и Млади Возрасни и Млади Про Тим Качулка

DEN 912.00

Пристапност
Во достапна форма

100% Полиестер.Увезени.Копче затворање.Машина За Миење. 100% Полиестер. 3 парче худ.Кенгур пред џеб.Скриен патент медиуми џеб.Дизајнирано за да се задоволат новите задолжителни NCAA и NFHS упатства, на Evo Shield NOCSAE Заштитна Градите Стража и Кошула е дизајниран за спортистите од сите возрасти, кои сакаат незаменлива заштита без да се жртвува за мобилност или изведба.За разлика од другите тежок градите заштитници дизајнирани да ги задоволат NOCSAE Градите Заштитник Стандард за Commotio Cordis, нашите заштита е лесен-за-носат компресија кошула која има отстранлив гарда.Оваа guard е направен од САС-ТЕЦ материјал создадена специјално за да ги апсорбира влијание - иако давање спортисти на ергономски contoured одговара на теренот.Не грижете се за купување на нови групи на catchers опрема за да се исполнат овие нови стандарди.Едноставно кажано на Evo Shield NOCSAE Заштитна Градите Стража и Кошула под вашата омилена опрема - потоа кликнете на полето знаејќи имаш игра е најдобрата заштита.

Главните карактеристики

Избор на клиент