.

.

ZSHOW Момчиња Водоотпорен Ски Јакна Windbproof Маскирани Планина Спортски Отворено Мантил

ZSHOW Момчиња Водоотпорен Ски Јакна Windbproof Маскирани Планина Спортски Отворено Мантил

DEN 1583.76

Пристапност
Во достапна форма

Како и добар секојдневно носат одлуки за училиштето, пешачење, патување и кампување.Прилагодливи еластична ракави;.Оваа детска ски јакна е не само стилски, удобен и топол, но исто така тоа може да се носи за број на часови без да се загрозат удобност.Тоа е идеално парче на облека за подигање на децата за време на дождливите денови, да играат во снегот, или работи во текот магла утра.Оваа зимска јакна за деца карактеристики изолирани надолу алтернативни баласт, дебели и топли да се задржи телесната температура.Големина : 6-7 | Боја : Сина Промоции може да варира во зависност од големината/боја.И мисловните лента служи како безбедносна функција во слабо settings.Пред патент до дизајн со копчето фуста;.Без разлика дали тоа е насловот на парк, шетаат наоколу со своите пријатели или возење нивните велосипеди, малку ладен воздух нема да ги задржи внатре.Тоа е зошто тоа е важно да се добие топла и водоотпорен слој за момчиња за да се обезбеди тие да останат snuggly додека тие се истражуваат на отворено.Удобен Дизајн - во Секој од овие ски јакни има 2 страна џебови наредени со mercerized сомот и 1 градите џеб со reflexible лента - сите zippered па децата не го изгубите вашиот копчињата, поминува, картички и други essentials.Вода и масло ќе се формира монистра по контакт со мантил наместо успеваат преку.Стојат јака со мека mercerized сомот;.Патент со фуста копчиња затворање.Ткаенина на оваа зимска јакна withstands изложеност на прашина или масло, лесни дамки може лесно да се избриша од ткиво или со влажна крпа.Костум за Зимски Авантури - Не дозволувајте кул или влажни временски услови го запрете вашето дете од уживање во активности на отворено.Тоа е outerwear јакна деца да се носат за аикидо, скијање, или за уметничко лизгање.Топла Младите Зимско Палто - Со три заштита слоеви, внатрешен супер меки руно, високо еластична соочи и 4-начин се водат windproof ткаенина, оваа млади снег одговараат помага заклучување на топлина и го спречува студениот воздух од продорен.Докажано да го издржат 10000 mm водоотпорен, вие нема да мора да се грижите за вашите момчиња добивање преплавена во дожд или топење на снег.Стоп Зиморничав Воздух - сноубординг јакна е опремен со бура худ, стојат јака со mercerized сомот, двојно куќиште со целосна патент панел и копчето фуста и прилагодливи ракави, сите заедно, го прави зимско палто ефикасно спречување на chill-out.

Главните карактеристики

Избор на клиент