.

.

Грузија Подигање на Мажите Грузија Гигант Работа Boot-M Фарма и Сточарство

Грузија Подигање на Мажите Грузија Гигант Работа Boot-M Фарма и Сточарство

DEN 2980.80

Пристапност
Во достапна форма

100% Кожа.Увезени.Гумен ѓон.Полно Зрно Кожа.Челик Месо Тело.Goodyear Велт Изградба.Масло и се Лизга Отпорни.Отстранлив Четка Kiltie.Оваа Грузија фарма и сточарство работа говорница е изградена со срн™ кожа.Тоа е во состојба да се спротивстави на гребнатинки 2 ипол пати подобро и тоа, исто така, има 3 пати на сила на традиционалните leathers.Плус, срн™ кожа е отпорна на barnyard киселини и сода хемикалии.Остатокот од горниот содржи внатрешна поместена јака, најлонска се повлече циклус на грбот (помага да се добијат овие чизми исклучување лесно) и четка guard kiltie што го спречува остатоци од фатат во овие чизми.Вистинска кожа кант го подобрува обувки за издржливост и сила.Внатрешноста е cushioned insole; тоа го прави стои на нозе за долги периоди на време многу поудобно искуство.Оваа мажите се подигне, исто така, има flex-notched четвртини кои ќе ви овозможи да ползиме и се наведнуваат надолу со леснотија.Челик месо тело обезбедува стабилна основа и лак поддршка.Секој објект - право надолу до последниот напорно детали - може да се проследи наназад до 1937 година, кога нашата страст за обувки беше роден.Се започна со тешка фарма, подигање и едноставно верување дека чизми треба да работат толку тешко како луѓе облечени во нив.Илјадници стилови и иновации и подобрувања подоцна, Грузија Подигање продолжува да се стори се што е потребно да се даде на работниците, земјоделците и ловци токму она што нивните нозе се бара.За секој груби состојба на работа или во областа, има дизајн од Грузија Говорница да се обезбеди удобност и заштита.Кој и да си, што и да правите, каде што треба да оди.Погледнете за повеќе удобност карактеристики од Грузија го Подигнете.

Главните карактеристики

Избор на клиент