.

.

Основни Видиме Случаи CNC Делови Спојка Алуминиум Легура Двојно Дијафрагмата Менгеме Серија за Servomotor Stepmotor Вратило Спојка (Внатрешен Дијаметар : GLB 34x45 (5 16))

Основни Видиме Случаи CNC Делови Спојка Алуминиум Легура Двојно Дијафрагмата Менгеме Серија за Servomotor Stepmotor

DEN 1201.68

Пристапност
Во достапна форма

Bushings направени на Висока јачина алуминиум.Површината на производот е третирана со anodic оксидација.Дијафрагмата е направен на 304 нерѓосувачки челик.Усвојување на мултилатерални лак тип 8 завртка дијафрагмата,Withlarge вртежен момент.Preventvibration, употреба безбедност и сигурност, и живеат подолго.Нула backlash,Идентични насока на стрелките на часовникот и anticlockwise ротациона characteristics Stainless челик дијафрагмата апсорбираат вибрациите.паралелно.аголна misalign држави и вратило крајот-play High цврстина, висока sensitivity Large вртежен момент се пренесува,Ниска пренос inertia Forservomotor/ stepmotor.

Главните карактеристики

Избор на клиент