.

.

GEISHA, Црна Toucan Кафе, Зелена Unroasted Geisha Мед Грав 2 Lb, Увезени од костарика, Еден Имот Специјалност Одделение

GEISHA, Црна Toucan Кафе, Зелена Unroasted Geisha Мед Грав 2 Lb, Увезени од костарика, Еден Имот Специјалност

DEN 1799.76

Пристапност
Во достапна форма

Растенијата сортен : GEISHA, еден од најдобрите светски coffees.Гурманските и Премиум unroasted арабика кафе грав.Еден Имот Директна Трговија.Купот на профил : le Jasmin, манго, праска, јаболко, карамел, шеќерна трска.Handpicked, мед sundried обработуваат.Европската подготовка - Строго Тешко Грав (С. Ж. Б.).Состојки : 100% Зелена Unroasted Арабика Кафе Грав.Не мешавини, без дополнувања, без вештачки вкусови, без конзерванси.Се Препорачува Печено Профил : Медиум Се Пече.Зошто пијат една имот кафе?Зошто да пиете Црно Toucan Кафе?Замислете имате две сорти грозје во сад пред вас.Една од тие е Согласност од грозје, а другиот е Томпсон Seedless грозје.Во Согласност грозје има виолетова-сина боја и послатка вкус.На Томпсон Seedless грозје е светло зелена, малку помали, и има малку кисел вкус.Ако јадете половина на секоја грозје во исто време, ќе имате конфузија вкус сензација.Истото важи и со мешавини на кафе.Црна Toucan Кафето е еден имот кафе.Кога ќе пијат, ќе се чувствуваат како да се во право тука на еден од нашите Costa Rican Кафе Фарми, дегустација вистински Costa Rican Geisha Naranjo вкус.Специјалност Одделение Кафе прерасна во 1,550 m a.s.l. (метри надморска височина) во планините на Naranjo костарика.Handpicked, мед sundried обработуваат.Купот на профил : le Jasmin, манго, праска, јаболко, карамел, шеќерна трска.Се препорачува Печено Профил : Средно Печено Ние сме горди да го претстави ова серија на кафе и се надеваме дека ќе уживате!.

Главните карактеристики

Избор на клиент