.

.

Фила 3420 05, Идејата Микс Моделирање Глина, Verona_Rot, 12.1 x 4.2 x 9.7 cm

Фила 3420 05, Идејата Микс Моделирање Глина, Verona_Rot, 12.1 x 4.2 x 9.7 cm

DEN 1612.80

Пристапност
Во достапна форма

Креирајте индивидуална мермерен ефект.Воздух за сушење, минерални база Marmorierende моделирање глина.Заедно со бела или Terracotta.За декоративни додатоци, e.г.Чај Светла, чаши, и накит одлуки. 6 различни бои.Das Идеја Микс воздух-сушење & стврднување минерални-базирани глина.Има marbled текстура која ви овозможува да се создаде природни и уникатни ефекти, особено кога се користи со DAS бела или terracotta.Достапна во шест интензивна сорти, секоја боја е дизајниран за да се емулира различни мермер, или камен.Кога се користи со DAS terracotta и бело, создава прекрасна монохроматски или polychrome вени на бојата во рамките резултат на скулптурата.Dermatologically тестирани и без глутен, DAS ИДЕЈА МИКС е лесно да се мијат од раце, и е отстранет од повеќето ткаенини во машина за перење циклус на 40 C.Секој пакет содржи блок на 100g, на што може да се види брошура со инструкции и херметички сад да се одржи долго производ свежина по отворањето.

Главните карактеристики

Избор на клиент