.

.

MASAMOTO ВО 10 Инчен Sujihiki Професионални Јапонски Slicer Нож Двапати Bevel Нерѓосувачки Челик Остар Нож 270mm

MASAMOTO ВО 10 Инчен Sujihiki Професионални Јапонски Slicer Нож Двапати Bevel Нерѓосувачки Челик Остар Нож 270mm

DEN 1797.60

Пристапност
Во достапна форма

Нерѓосувачки челик не секогаш рѓа. [НАЈАВА] содржина на Јаглерод е зголемен за одржување на професионални острината за долго време.MASAMOTO службен англиски јазик наставата се вклучени.Десната рака или лево раце може да се користи, но edge е наострен за десната рака во сооднос од 70 : 30, па ако се левак лице, острење на задната страна од ножот со острило ќе се направи полесно за да го користите.Како еден Западен стил нож "Sujihiki (Slicer Нож)" може да се користи за да се намали и парче особено за месо.Рѓа отпорни и полесно да се одржува отколку јаглерод челични ножеви.Таа е идеална Sujihiki Slicer нож кој е лесен за употреба во домот, како и професионална готви.АВТЕНТИЧНИ ВИСОК СТЕПЕН на ЈАПОНСКИ КВАЛИТЕТ СОВРШЕН ЗА ДВЕТЕ СЕБЕ си И ПОДАРОЦИ Направени во Токио, Јапонија.Тоа е погоден за сечење месо со само еден замав и, исто така може да се користи за сечење sashimi блок.По готвење, ве молиме да ги нож совршено и чувајте го на суво место.ТЕШКИ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК & ИДЕАЛНА ТЕЖИНА РАЧКА - Користи високо-одделение Дамка-Отпорни Челик (Hyper Молибден Vanadium).6 инчи (270 mm) / Сечилото материјал : не ' Рѓосувачки Челик (Молибден Vanadium) / Рачка материјал : Pakka Дрво / Цврстина Rockwell C скала (HRC) : 57.Добро-криви сечење на работ е идеален за Режење движење.МУЛТИ-ЦЕЛ 10" ОСТАР SUJIHIKI НОЖ - традиционален мулти употреба готвач slicer нож за готвачи.Високиот квалитет на производите произведени од страна на занаетчии во кујнски нож производител со повеќе од 150 години на историјата.Тоа се нарекува Sujihiki Нож во Јапонија и најдобрите кујнски нож за сечење на потенки парчиња печено, бифтек, говедско, свинско и пилешко месо.'Рѓа-отпорни и полесно да се одржува отколку јаглерод челични ножеви.Да се ЗАЈАКНАТ ОПФАТЕНИ И ДВОЈНО РАБОТ на НОЖОТ - За цел живот се користи, да се зајакнат дел се однесува на справи со совршено и го спречува rusting.Сечење на работ е двојно bevel.Сечилото со одлична острината има остар гризе состојки и тешко да се заглави.Додека овие ножеви понуда леснотија на користење во редовна домаќинство и се релативно ниска одржување, сечилото е многу остро.Бидејќи е можно да се намали месо влакна без дробење со парична казна остар раб, тоа го прави една убава форма на парче и дава подобро mouthfeel.Умерено пондерирана се справи со не е лесно да се примени сила за сечење објекти.

Главните карактеристики

Избор на клиент