.

.

Среден запад Контрола ILF-50M Repairable Ер/Масло во psi - Линија на Филтерот, Лесни Алуминиумски Домување, 40 Micron Филтер Елемент, 500 psi Макс Притисок, 35 Степен С 120 Степен F, 1/2 MPT

Среден запад Контрола ILF-50M Repairable Ер/Масло во psi - Линија на Филтерот, Лесни Алуминиумски Домување,

DEN 1041.36

Пристапност
Во достапна форма

Дизајниран за да ги Заштити Малите Воздухот Алатки јас.e.Влијание Клучеви, Брусилки, Screwdrivers, & Низок Притисок Хидраулични Апликации.Изградба : Сите Елоксирани, Лесни Алуминиумски Домување.Може да Биде Инсталиран Директно Пред Воздух Алатка.Карактеристики Cleanable или Заменливи 40 Micron Филтер Елемент.Максимална Оперативен Притисок 500 PSI.Примена : Дизајнирани за да се Заштитат Малите Воздухот Алатки јас.e.Влијание Клучеви, Брусилки, Screwdrivers, & Низок Притисок Хидраулични Апликации.Изградба : Сите Елоксирани, Лесни Алуминиумски Домување, Може да Се Инсталира Директно Пред Воздух Алатка, Карактеристики Cleanable или Заменливи 40 Micron Филтер Елемент, Максимум Оперативни Притисок 500 PSI, Температурата на работа 35°F до 120°F.

Главните карактеристики

Избор на клиент