.

.

Младински Фудбал Шин Штитници за Деца Детето Фудбал Шин Влошки Заштитна Опрема Фудбал Опрема Фудбал Опрема Теле Ракави, за Момчиња и Девојчиња Деца, Млади Деца Дец?

Младински Фудбал Шин Штитници за Деца Детето Фудбал Шин Влошки Заштитна Опрема Фудбал Опрема Фудбал Опрема Теле

DEN 263.76

Пристапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. * ПРОФЕСИОНАЛНА ОПРЕМА : На фудбалски шин чувари имаат тврд пластичен слој на надворешната кои можат ефикасно да се спротивстави на деструктивни штета од надвор.Внатрешен заштитен слој може да ја намали мускулната тремор,перница и ги растера влијание, така што да се намали веројатноста на теле фрактури и да ви даде ефикасна заштита. * SHOCKPROOF ВНАТРЕШНИОТ СЛОЈ : внатрешниот слој е направен од ЕВА амортизирање пена која е мека и има прекрасен еластични флексибилни.Тоа е не се лизга и кожа-пријателски,може да ја подобри способноста на шок апсорпција и отпорност.Тоа е цврсто обвиткани понатамошно јакнење на заштитен ефект и донесе најдобри теле заштита. * ИЗДРЖЛИВ НАДВОРЕШЕН СЛОЈ : надворешниот слој на фудбал шин чувари се направени од PP висока цврстина одбор,не само за цврсти и издржливи, но, исто така, може да му одолее на неизбежна нагло и моќно деструктивно влијание од надворешниот свет.Ракавите се повеќе погодни за да биде совршено се вклопуваат со нозете за да се постигне стабилна шок апсорпција. * СОФИСТИЦИРАНИ ИЗРАБОТКА : Густа бода,фирма пробиваат и да се повторуваат засилување како целина,сите овие предности се направи фудбалскиот шин влошки издржливи.Во комбинација со уникатен пропустливи дизајн,заштитни фудбал опрема опрема се фитили,пот, дише и може да го одбие топлината и влажноста на воздухот предизвикана од потење на нозете. * СЕОПФАТНА ЗАШТИТА : На фудбалски шин чувари се совршени за момчиња, девојки, млади деца деца деца тинејџери(3-15 Години).Заштита за нога теле глуждот за да се спречи повреда.Чувајте ги вашите деца да уживаат во возбудлива фудбалски натпревар и активности на отворено и да им донесе најмногу сеопфатна заштита и повеќето слободни детството.

Главните карактеристики

Избор на клиент