.

.

XT АВТО 30pcs Нерѓосувачки Челик M10 x 1.5 mm Тема Поправка Вметнете Полнење Компатибилен Рака Алатка Сет за Поправка на Авто

XT АВТО 30pcs Нерѓосувачки Челик M10 x 1.5 mm Тема Поправка Вметнете Полнење Компатибилен Рака Алатка Сет за

DEN 383.76

Пристапност
Во достапна форма

30pcs тема поправка алатка за полнење : Комплет Наместен не само вклучува жица тема инсерти, но пресврт вежба битови, клуч, нишка славини, кршење pin алатка која може да ги реши вашите повеќето поправка потреби.Висок квалитет на контрола : Направен од прецизност на високо-брзински челик за сила, wearproof и издржливост.Лесен за инсталација : 1.Дупчење - вежба надвор оштетени теми користејќи правилно големина вежба малку е предвидено 2.Допрете Допрете повторно drilled дупка користење допрете го снабдува (Сечење масло препорачувам) 3.Инсталирајте ја вметнете - место вметнување на инсталација алатка и позиција на прилагодливи прстен насока на стрелките на часовникот.4.Танг отстранување - отстранување на танг употреба на паузата алатка.Широка примена : Одличен избор за враќање на оштетени теми во челик, железо, алуминиум и насекаде каде што метални нишки стане одземен, прекрстени или оштетени.Дел број : T00060. Произведени од прецизност нерѓосувачки челик жица за сила, wearproof и издржливост.Зголемување на конекција сила и замор отпор поради еластичноста на жица тема влошки.Комплет Наместен не само вклучува жица тема инсерти, но пресврт вежба битови, клуч, нишка славини, кршење pin алатка која може да ги реши вашите повеќето поправка потреби.Одличен избор за враќање на оштетени теми во челик, железо, алуминиум и насекаде каде што метални нишки стане одземен, прекрстени или оштетени.Инструкции : 1.Вежба надвор оштетени тема користење правилно големина вежба малку(обезбедени) 2.Допрете го ре-drilled дупка користење допрете го напојува 3.Оптоварување Тема внесува во инсталацијата алатка 4.Завртка внесува во кастинг 5.Со користење на повлечи кршење алатка, отстранете ја ознаката од вметнете 6.Темата е поправен и е подготвен да се користи Пакет се Вклучени : 25 x Жица Тема внесува 1 x кршење алатка 1 x Инсталација алатка 1 x Тема чешми 1 x Клуч 1 x Вежба малку.

Главните карактеристики

Избор на клиент