.

.

KAISENG Притисок Трансдуцерот Сензор,5V 0-1 носители.2 MPa Притисок Трансдуцерот Сензор Масло За Дизел Гориво Гас Вода Воздух Сензор

KAISENG Притисок Трансдуцерот Сензор,5V 0-1 носители.2 MPa Притисок Трансдуцерот Сензор Масло За Дизел Гориво

DEN 527.76

Пристапност
Во достапна форма

Лесно отстранување, јаглероден челик врска повеќе цврсто.Нерѓосувачки челик е издржлив, запечатени водоотпорен линија, увезени чипови.Сензор материјал Јаглероден челик легура.Инсталации : црвено +, црна, жолта излез.Работен Притисок Спектар 0-1 Носители.2 MPa.Опис : 5 V 0-1 носители.2 MPa притисок трансдуцерот сензор за масло за дизел гориво гас.Запечатени водоотпорен линија, увезени чипови.Спецификации : Работни Voltage DC 5.0 V Излез Voltage DC 0.5-4.5 V Сензор material Carbon челик легура Работат на струјата?10 m A Работен Притисок Range0-1.2 MPa Најголемите Pressure2.4 MPa Кабел length19cm Уништи Pressure3.0 MPa Работа ТЕМП.Range0-85? Температура На Чување Range0-100? Мерење на Грешка од±1.5 %FSO Температура Спектар Грешка : ±3.5 %FSO Време на Одговор?2.0 ms Циклус Life500,000 компјутери Applicationnon-корозивни гас течни мерка Карактеристики : Лесно отстранување, јаглероден челик врска повеќе цврсто.Нерѓосувачки челик е издржлив, запечатени водоотпорен линија, увезени чипови.Инсталации : црвено +, црна, жолта излез.Пакет се Вклучени : 1x Притисок Трансдуцерот Сензор.

Главните карактеристики

Избор на клиент