.

.

Munhwa Боја Фломастери Пенкала, Зелена, 12 Брои, Средна Точка, На База На Масло Перманентни Маркери. Сите Површината Маркери за Уметнички Занает Камен Керамичка Чаша Др?

Munhwa Боја Фломастери Пенкала, Зелена, 12 Брои, Средна Точка, На База На Масло Перманентни Маркери. Сите Површината

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

5 мм совет, круг nib е погодна за фини детали и нема да крварат преку хартија.ЛЕСНО ДА се КОНТРОЛИРА И да го КОРИСТИТЕ : Овој медиум маркер со 4.Создава неверојатно детални и прецизни линии марки за да се направи вашиот рок сликарство идеи доаѓаат на живот.Совршен за уметности и занаети, DIY проекти, scrapbooks, подарок картичка означување, боење книги и повеќе.Разни бои : Црна, Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта.Тие се алкохол базиран, што значи тие се лесно да се вклопуваат, се изгради за издржливост, водоотпорен, одлична адхезија, брз сува, xylenefree, lowodor и .Пробате Munhwa Боја Маркери и да уживате во богата, мазна, слободен проток сликам со мазна пишување искуство.Она што може со овие Боја Пенкала се користи за Овие боја пенкала ќе напишете на стакло, хартија, картон, ткаенини, гума, пластика, платно, метал, месинг, шуми и речиси сите површини.Стандарди за безбедност на возрасни и деца, може да ги користат со доверба!Совршен подарок идеи за секоја прилика.ПОДАРОК ИДЕИ : одличен избор, како подарок за пријатели за време на празниците, како што се Благодарноста и Божиќ или било прилики.Маркерот суши многу брзо, lightfast, временските/исчезнат отпорни, и не мора smudged прашања; тие се вода-отпорни, низок мирис и да работат на било која површина.Ве молиме имајте предвид дека пумпна премногу мастило може да предизвика истекување.РАБОТИ НА РЕЧИСИ СИТЕ ПОВРШИНА : Сакате да направите малку сликарство без многу неред?Обидете се на нашиот Алкохол-базирани постојан напредок пенкала!Супериорен означување на перформанси можат да бидат напишани на речиси секоја површина (хартија, камен, платно, пластика, метал, стакло, керамика, дрво, платно, пвц, цевки, пластика, метал, кожа, порцелан, винил, керамика, terracotta, полимер глина, гуми и др.

Главните карактеристики

Избор на клиент