.

.

TenNuoDa ПСД-S1 Пондерирање Сензор,Преносни S-Тип Греда Висока Прецизност Оптоварување Мобилен 100kg Тежина Мобилен Повлече Притисок Сила Сензор за Хопер Тежина Висок При

TenNuoDa ПСД-S1 Пондерирање Сензор,Преносни S-Тип Греда Висока Прецизност Оптоварување Мобилен 100kg Тежина

DEN 1576.80

Пристапност
Во достапна форма

Масло-доказ, водоотпорен и анти-корозија, погоден за сите видови на средини.Мерен опсег(Опционално) : 50kg, 100kg, 300kg, 2000kg Количина : 1 PC Тежина : 502g(load мобилен 50kg), 551g(load мобилен 100kg), 575g(load мобилен 300kg), 712g(load мобилен 2000kg) Жица за поврзување метод : Влез : Црвена жица(+), Црна жица(-) Излез : Зелена жица(+), Бела жица(-) Жолта жица(GND) Пакет се Вклучени : 1 x Пондерирање Сензор Забелешка : Ве молиме имајте предвид дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор и да бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.Широк спектар на апликации : висока прецизност сензори, широко се користи во мешање растенија, дозиране машини, асфалт растенија и други области, имаат карактеристики на водоотпорен, прашина-доказ, шок-доказ, и анти-експлозија, и се погодни за различни средини. S Текст отпорност : 350±10Ω Излезна отпорност : 350±5Ω Апликација : Мешање станица, дозиране машина, асфалт станица, итн.Безбедно и анти-експлозивни производ, може да се користи во лоша средина и опасни средини.Прецизен и стабилна.Лесна инсталација.Спецификации : Load ќелија, 50kg, 100kg, 300kg, 2000kg опсег (опционално), ПСД-S1 модел, аналоген излезен сигнал, ±0.

Главните карактеристики

Избор на клиент