.

.

WOKOTO 5Pcs Помине Плочи Печат Сет Со Класичен Геометриски Ѕвезди на Ноктите Плоча Слика Печат Помине Уметност за Полнење За Жени, Девојки

WOKOTO 5Pcs Помине Плочи Печат Сет Со Класичен Геометриски Ѕвезди на Ноктите Плоча Слика Печат Помине Уметност

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

Плочите се изработени од високо квалитетен не ' Рѓосувачки Челик со заштитна Сина Филм.Пакет содржина 5 Pcs различни дизајни помине уметност печат образец слика плочи.Совршена големина за нокти,Полн помине слики мерка 1.5 cm x 2cm (0.59 во x 0.78 во );целата плоча мерки 6cm X 12cm (2.36 во X 4.72 во).Умерена длабочина да се печат , Гравирани доволно длабоко, Тоа е лесно да се работи, од страна на двете почетници и искусни помине уметници.Не се толку длабоки што завршуваат со екстра полски на дупка со врз вашите нокти.Сенди Рабови, нема повредени кога играње; тешки Доволно; голема инвестиција за било помине уметност колекција.Спецификација : 100% нов мало Материјал : не ' Рѓосувачки челик Количина : 5 Компјутери Облик : Правоаголник Димензии : 12 x 6 см/4.72 x 2.36 инчен Пакет Содржина : 5 Парчиња од Помине Уметност Печат Обрасци Како да го користите : 1. Се применуваат база на грб или редовни лак на ноктите. 2. Отстрани сина филм на плочи, ќе се применуваат на лак за да ја саканата слика во чинија. (Се препорачува : Користете Солидна Боја на лак, така што текстура ќе бидат подебели од други лак) 3. Направи scraper се потпре над 45 степени и scrape прекумерна полски исклучува брзо и силно од внатре кон надвор. 4. Веднаш притиснете го stamper со нежно се тркала за движење за да ги собереш на дизајн.Сликата е префрлен на печат. 5. Печатење на слика на вашите нокти со нежна возен движење.Сликата е префрлен на вашите нокти. 6. Повторете горните чекори за сите на вашите нокти. 7. По печат помине уметност, да се пријавите врвот решението за траен носат.Совети за печат 1)се Подготви транспарентен селотејп, тоа е лесно да се исчисти stamper со лента.Изборот на лак,тоа зависи од вискозност и концентрација на полски,ние подобро да го одбра печат полски да работат на тоа. 2)Израмнување на scraper -новиот scraper можеби и не е толку мазна, ние може да се изедначи некое време пред да се користи; -треба да се обидеме поинаков агол и различни сила да scrape да се добие совршен печат ефект. 3)печатот по должина на лак на stamper, притиснете на една насока само еден пат. 4)Обидете се повеќе пати со различен степен и различни полски ,ќе добиете лесно помине уметност ! 5)За почетници, ние препорачуваме печат полски, која е стручна за печат !.

Главните карактеристики

Избор на клиент