.

.

VIVOHOME Електрични Преносни Компактен Countertop Автоматско Ice Cube Производител на Машина со Видливи Прозорецот и Мраз Лажичка Црвен 26lbs/ден

VIVOHOME Електрични Преносни Компактен Countertop Автоматско Ice Cube Производител на Машина со Видливи Прозорецот

DEN 400.80

Пристапност
Во достапна форма

Сите што треба да направите е да се пополни на вода во сад со вода, се вклучи и нека се кандидира.НАПРАВЕТЕ го ТОА ЛЕСНО - Со доаѓањето на интелигентни машини ќе те спаси досадни активности и нашите хокеј на создателот значи само дека, и тоа трае само 3 чекори за да уживате во една кул момент; да Додавате право количина на вода, поврзете се на власт, притиснете на прекинувачот, и одберете големината на ice cube и да почнат да прават свежи мраз; Интелигентни чип систем во внатрешноста на мраз создателот па тоа ќе биде во можност да се каже кога мраз фиоката е полна; Повеќе системи за заштита продолжи животот на вашиот компјутер.СИЛНА МОЌ - Нашите хокеј на создателот е направен од високо-густина полиуретан пена слој со добра термичка изолација својства кои ефикасно се изолира надворешната топлина и бавно топењето на мразот; R600a ладилни и моќни ладење компресори значи брзо ладење, ниско ниво на бучава, и ниска потрошувачка на енергија за да можете да зачувате повеќе на вашата електрична сметка; Бакар-алуминиум кондензатори во внатрешноста на машината, да се зголеми на топлина дисипација област.Во помалку од 10 минути, ќе имаат мал број на мраз подготвен да го користите и во 24 часа може да се направи 12kgs на мраз, па следната страна ќе биде порибено!Како и, на овој уред произведува ниско децибели и е целосно енергетски ефикасна.Подготвени да имаат мраз при рака секогаш кога ќе посакате?VIVOHOME е мраз создателот е најлесниот и совршен начин да се донесе мраз во вашиот дом.ПРОЅИРЕН ПРИКАЖУВАЊЕ на ПРОЗОРЕЦОТ - Надградена, поголеми прикажување на прозорецот за дизајн значи дека може да се види на мраз форма, и лесно да се отвори и удобен вратата тоа го прави јасно и едноставно да се соберат мраз и да се пополни вашиот чаша; Преку прозорецот, можете да ги видите 9 чист бакар-никел-обложено испарување колони, каде што мразот форми.

Главните карактеристики

Избор на клиент