.

.

12 Пакет од не ' Рѓосувачки Челик Помине Плочи Печат Шаблони Уметност Печат Колекции Со Цвеќиња Пеперутка Животни Цртан филм Моделот Слика Плочи Со Нокти Датотека З?

12 Пакет од не ' Рѓосувачки Челик Помине Плочи Печат Шаблони Уметност Печат Колекции Со Цвеќиња Пеперутка Животни

DEN 335.76

Пристапност
Во достапна форма

Разноврсна креативни алатки:Овие дизајни се погодни за различни повод,како што се забави,свадби,anniverarys, обновливи печат плочи со јасни обрасци, можете да изберете било стилови ви се допаѓа и натпревар различни лак бои, а потоа се создаде лични помине уметност, ќе го поттикне вашата креативност.Лесно DIY:Ние може дополнително да ги красат нашите нокти дома,во компанијата,итн.,без случува да помине продавница,лесно да се печат и трансфер, секоја плоча има сини заштитна фолија која може да се заштити од гребење, можете да го користите лак и други релативни алатки,погоден за нокти љубители на уметноста или почетници.Материјал:Тие се направени од не 'рѓосувачки челик кој е издржлив и цврсти доволно, не-токсични и безбедно, не е лесно да исчезнат,' рѓа и деформира, може да се чува долго време; лесно да се носат.Внимание : ноктите печат плоча треба да се користи со печат лак.Редовните лак не може да се користи за пренос на нокти слика од плоча.Пакување : дојде со 12 парчиња помине плочи печат во различни стилови, со една Шајка резба пенкало, Големина : околу 12 x 4 см/ 4.72 x 1.57 инчи, доволни количини и обрасци може да ги задоволи вашите различни потреби.Пакетот вклучува:12 Пакет Помине Печат Образец за Полнење Со Нокти Датотека За DIY Помине Уметност Украси.Пакет Големина : 4.7 x 1.5 x 0.39 инчи прибл.Боја : Како На Слики Шоу.Модели : Пеперутки,Цвеќиња, Лисја, Зборови, Мачка, Снегулки, Зајакот, Роза, Сон catcher итн.Се применува вашата омилена боја лак и почекајте да се исуши.Отстранете ја заштитната фолија на ноктите дефиниција и изберете вашиот омилен модел.Стави некои лак на ноктите дефиниција.Притиснете на силиконски калап брзо и нежно за да се добие шема форма.Потврди модели се заврши и притиснете го копчето за печат на површината на ноктите за пренос на модели.По печат помине уметност, да се пријавите врвот решението за траен носат.Пакетот вклучува:12 Пакет Помине Печат Образец за Полнење Со Нокти Датотека За DIY Помине Уметност Decorations Package Големина : 4.7 x 1.5 x 0.39 инчи прибл.Боја : Како на Слики Show Patterns : Пеперутки,Цвеќиња, Лисја, Зборови, Мачка, Снегулки, Зајакот, Роза, Сон catcher итн.

Главните карактеристики

Избор на клиент