.

.

ORIENGEAR Преносни Софтбол Стомна Заштита, на Теренот Преку Софтбол Заштита на Екранот, Бејзбол и Софтбол Пракса Притискање и Pitching Нето, со Челична Рамка Полиестер Нето

ORIENGEAR Преносни Софтбол Стомна Заштита, на Теренот Преку Софтбол Заштита на Екранот, Бејзбол и Софтбол Пракса

DEN 1919.76

Пристапност
Во достапна форма

????Силен и Издржлив Материјал Составен од издржлив челик база и носат отпорни fiberglass столбови, со полиестер пребивање, ова теренот-преку заштита на екранот е изграден да издржи интензивна обука процес.Нето нуди теренот-преку област, така што на десната или левата рака стомна може да се фрли без опструкција. ????Брз Собрание - На расклопна софтбол екран може да се состави и да се здипли во минути, па вие не мора да губите драгоцено пракса време основање и ставање далеку опрема.Само слајд на пребивање и вметнете половите во база, и дека е подготвен да се практикуваат. ????Преносни и Лесни - Поради компактен дизајн, овој пренослив софтбол pitching екран може да се пресели во различни локации, за време на тренинг процес.Тоа може да биде срушен за да се вклопи во сметководствената торба за лесно долгорочно складирање и преносливост, кога ќе треба да го носат надвор. ????Стабилна Структура - Обезбедени заедно користење на иновативен копчето за заклучување систем, pitching нето рамка карактеристики широк челик нозе обезбедувајќи извонредна стабилност е постигната на сите површини, па можете да вежбате со софтбол или безбол пракса нето насекаде. ????Широка Примена - Ова теренот преку софтбол заштита на екранот е совршен за тоа tee работа, удирање, pitching, вата, филдинг вежби.Тоа може да се користи и како портабл backstop за било кој спорт затворен или отворен.Исто така одлична за двор, гаража или на терен.Шок-апсорбирање на fiberglass столбови се поврзете на тешки база, овозможувајќи да застане цврсто против силна хитови.Обезбеди рамка со земјата подлога за понатамошно подобрување на стабилноста и кодот за одредување на нето-во windy времето.Можете лесно може да се постави на преносни софтбол pitching екран речиси веднаш и да ја добиете вашата вата практика започна.Спорт нето можат да бидат зачувани уредно во торбичката предвидени, што значи дека можат да се обучуваат во арената.Тоа е одличен избор за софтбол клубови и училишта, оваа расклопна pitching нето гаранции да се задржи вашата бокали добро заштитени за време на софтбол пракса.Совршен прилог за тоа во пракса двете затворен или отворен.

Главните карактеристики

Избор на клиент