.

.

Varta VCR2450 Електронски Литиум 3V Батеријата за Камери/MP3 Плеер и Момче (Сина, Сребрена)

Varta VCR2450 Електронски Литиум 3V Батеријата за Камери/MP3 Плеер и Момче (Сина, Сребрена)

DEN 162.00

Пристапност
Во достапна форма

Прецизни енергија, совршено подреден во средина со различни функции за видео, фотографија, и електронски уреди.Последните многу подолго отколку обичните алкални батерии.Ниска само-отпуштање стапка.Пошироката температура толеранција.Без разлика дали имате дигитална камера, МП3 плеер, или Момче, Varta испорачува токму право енергија.За речиси секоја потреба.Varta нуди право енергија решение за речиси секој уред.Со најголема ефикасност, квалитет и иновација На нови Тројно Енергија Фузија Формула обезбедува безбеден и сигурен начин да се направи батерии помоќен од редовните алкална батерија.Предности на литиум батерии во споредба со други примарни ќелии лежи во поголема енергетска густина, голема ќелија напон и подолг рок на траење се должи на ниското ниво на авто-празнење.

Главните карактеристики

Избор на клиент