.

.

Вилсон C1K Catcher е Опрема за Полнење, Кралската

Вилсон C1K Catcher е Опрема за Полнење, Кралската

DEN 309.60

Пристапност
Во достапна форма

Комплет Вклучува : Catcher е Шлем, Градите Заштитник, и Ногата Чувари.Шлем : гланц.Се отстранува влагата wicking брадата подлога.Прилагодливи ремени за обичај се вклопуваат.Ги исполнува NOCSAE заштита стандард.Големина на : 7 1/8 - 7 1/2. Градите Заштитник : Висока густина пена баласт за врвна удобност и заштита.Нога Стражари : Внатрешна коленото подлога штити колена, отстранлив за перење.Моделот по Вилсон Про Акции Catcher е Опрема, C1 K Catcher е Опрема е дизајнирана за издржливост и набитост, но изградена со MLB Про стил и се чувствуваат во умот.Без разлика дали сте возрасен или средно player, на C1 K Catcher е Поставена ќе се заштитат сите вас сезона долго.Достапни во 7 бои за да се координира со вашиот тим бои.

Главните карактеристики

Избор на клиент