.

.

HIFONICS Зевс 1X1200WATTS@1OHM Моно

HIFONICS Зевс [email protected] Моно

DEN 4080.00

Пристапност
Во достапна форма

Аглеста Терминали за Олеснување на Пристапот. 1,200 w max. 600 w x 1 во 2 ohms. 300 w x 1 во 4 ohms.Зачестеност одговор : 10 Hz до 500 Hz.Заврши вашиот автомобил е звучен систем за подесување со Hifonics ZG-1200.1 D Зевс Гама 1200 W Max Класа D Monoblock Засилувач.Оваа класа D amp испорачува моќ ефикасно и ефективно за вашиот subwoofers, звучници и други излезни уреди за чист звук со минимално нарушување и топлина.Направени за ефикасна моќ, перформанси, овој автомобил аудио засилувач е оценет за 1200 w x 1 канал на 1 ohm, 600 w x канал во 2 ohms, и 300 w x канал во 4 ohms.Овој 1-канал monoblock amp користи Ултра-Fi MOSET излезен уред технологија и класичната Hifonics алуминиумска конструкција за моќен звук, ефикасна ладење, и минимално нарушување.Сите поврзувања се безбедни со овој автомобил subwoofer засилувач.Оваа amp карактеристики никел-обложено конектори и моделирани врска терминал дека е аглеста за лесен пристап до сите моќ, земјата, и говорник конекции.Без разлика на вашиот аудио прилагодување, се пумпа до вашиот звук со Hifonics Зевс Гама Моно Засилувач.

Главните карактеристики

Избор на клиент