.

.

wmLzhen Нерѓосувачки Челик Cuticle Машина, Cuticle Тример, Ноктот Clippers, Нокти Алатка, Погоден За Мажи, Жени И Постари лица ( розово Злато )

wmLzhen Нерѓосувачки Челик Cuticle Машина, Cuticle Тример, Ноктот Clippers, Нокти Алатка, Погоден За Мажи, Жени

DEN 1704.00

Пристапност
Во достапна форма

Нерѓосувачки челик.Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик Материјал : cuticle смена во собата е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик, која може да се обезбеди дека cuticle клешти одржување на острината за долго време, сечење на слој corneum без pinching на кожата.Функционална : Оваа роговиден слој машина е силен и има добри перформанси.Го прави лесно и прецизно да се отсечени од вишокот на роговиден слој.Тоа може ефикасно да се отстрани растењето на ноктите на кожата, дури и на најмалите роговиден слој е безболна.Удобен Зафат : Возрасни дебели ноктите постарите користите ергономски рачка за утеха, цврст стисок и лесно сечење.Анти - материјал за премачкување на површината на ноктот clippers за дебели ноктите спречување на несреќи кога ноктите се сече.Издржливи И Остри : ноктите clipper е остри доволно за да се намали кожата во близина на слој corneum област.Отстраните мртвите кожата на ноктите, се подобрат рабовите на ноктите, се направи нокти полесно да се применуваат лак.Лесен За Чистење : Cuticle форцепс се многу лесно да се чисти.По употреба, само избришете ги со алкохол, а потоа лизгајте го пролет надолу за складирање.Повремено, може да бидат подмачкани со парафинско масло, како времето одминува, подвижни зглобови станува помеко.Материјал : не ' Рѓосувачки челик Боја : роза злато Пакет Вклучувајќи Помине clippers x1.

Главните карактеристики

Избор на клиент