.

.

Дигитални Изолација Отпор Тестер, АП-6688B Авто Спектар Megohmmeter 1999 Година Брои LCD Дисплеј 500/1000/2500/5000V Напон,1MΩ~200GΩ Отпор Тестирање со Податоци Задржете позадинско освет?

Дигитални Изолација Отпор Тестер, АП-6688B Авто Спектар Megohmmeter 1999 Година Брои LCD Дисплеј 500/1000/2500/5000V

DEN 1415.76

Пристапност
Во достапна форма

) Зошто Да Го Одберете Нас?AOPUTTRIVER дава 2 години гаранција и животниот век на корисникот технолошки поддршка.✅【Одлични Перформанси】Тестирање Напон : 500 V/1000 V/2500 V/5000 V;Изолација Отпорност : 1 MΩ~200 GΩ;AC Напон : 1 V~750 V;Фреквентен Опсег : 40 Hz~400 Hz.0% од rdg+5 цифри)Тестирање Напон : 500 V/1000 V/2500 V/5000 VAccuracy : ±(2.Опис : Дигитални Изолација Отпор Тестер,АП-6688 B Авто Спектар Megohmmeter 1999 Смета LCD Дисплеј 500/1000/2500/5000 V Напон,1 MΩ~200 GΩ Отпор Тестирање со Податоци Задржете позадинско осветлување на ХВ Индикација за Мотор , Кабел , Вклучете Општите Карактеристики : Тежина : 900g Screen Димензија : 68*55mm Meter Димензија : 218*122*75mm Battery Тип : 1. ✅【Безбеден и Сигурен Дизајн】На АП-6688 B Изолација Отпор Тестер доаѓа со сина заштитна обвивка која е insulative, не се лизга и анти-падот.AOPUTTRIVER дава 2 години гаранција и животниот век на техничка поддршка, ако имате било какви проблеми околу нашите производи, ве молиме слободно контактирајте со нас!. ✅【2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА】1.AOPUTTRIVER услуги на клиентите тим, ќе одговори и да ги реши вашите проблеми во рок од 24 часа. ✅【Идеални Електрични Тест Инструмент】производот е погоден за мерење на отпор на изолација на разни електрична опрема и изолациони материјали како што се трансформатори, мотори, кабли, прекинувачи, електрични апарати, итн.5 V(АА)*6 (Вклучени) Спецификации : Дисплеј : 1999 counts AC Напон : 1 V~750 VRange одберете : Авто ranging Insulation Отпорност : 1 MΩ~200 GΩAccuracy : 1 MΩ~200 MΩ:±(3.5 V(АА)*6 батериите се вклучени.0% од rdg+цифри) Функции : ✔ Податоци се Одржи✔ Назад Светлина✔ Авто кои се Движат ✔ Индикација за слаба Батерија✔ ХВ Црвена Ознака Светилка Light Пакет Содржина : 2*Тест Lead1*Корисникот Manual1*Рамо, Рака 1*АП-6688 B Изолација Отпор Тестер 1.0% на rdg+5 цифри);200 MΩ~10 GΩ:±(5. ✅【Се соберат сите Функции на Кои Што Треба】АП-6688 B изолација отпор тестер 1999 година брои LCD дисплеј, податоците се одржи, авто опсег, индикација за слаба батерија,светлото и ХВ црвена ознака светилка светлина.5 V*6 Батерии (Забелешка : Понекогаш ние се стави на батерии во одделот на батеријата директно, ве молиме да ги инсталирате батериите се правилно пред да го користите.AOPUTTRIVER ќе продолжи да се воведат повеќе ефективни производи до нашите клиенти.0% од rdg+5 цифри);10 GΩ~200 GΩ:±(10.Дизајн на производи во согласност со IEC-1010 двојна изолација, загадувањето на животната средина степен II и во текот-напон категорија II безбедност стандард издадени од IEC.

Главните карактеристики

Избор на клиент