.

.

Леб Леб Тавата за Печење Мувла, Леб Печење Мувла, Храна Одделение Силиконски Nonstick Baguette Леб Тави за француски Леб Печење Алатки 8 Пештери

Леб Леб Тавата за Печење Мувла, Леб Печење Мувла, Храна Одделение Силиконски Nonstick Baguette Леб Тави за француски

DEN 383.76

Пристапност
Во достапна форма

Материјал : Направени од храна одделение органски силикони, висока температура отпорни на 230 целзиусови степени, сигурно и безбедно да се користи.Големината на печење послужавник е : 13 1/2 x 9 1/4 x 1 инчи.Затоа, тоа е многу погоден за сите конвенционални печки.Секој француски леб мувла е 3 3/4 x 2 x 1/2 1 инчи.Малата големина е совршен за појадок, а попладне чај.Специјалниот дизајн со пропустливи:Специјално дизајнирани со мали дупки во оваа baguettes печење форма гарантира дека топлина е совршено дистрибуирани за време на печење процес.На влага во тестото може да избега низ дупки - на овој начин baguettes се печени crisply на надвор и да остане мека внатре.Анти-scald се справува со : термички изолирани рачки на рабовите, лесен за употреба и не жешка.Лесен за чистење : На baguette печење лист може да биде лесно да се мијат во машина за миење садови.Сепак, со цел да се подобри долговечност, ние препорачуваме особено за честа употреба, едноставно чистење со влажна крпа и малку детергент.

Главните карактеристики

Избор на клиент