.

.

Troemner 9492T 5Lb 5 Кол, Avoirdupois Дупчиња Тегови, со Следат Сертификат

Troemner 9492T 5Lb 5 Кол, Avoirdupois Дупчиња Тегови, со Следат Сертификат

DEN 3747.12

Пристапност
Во достапна форма

Класа : класа 6. Маса (кг) : 5. Дебелина : 1-1/8 инчи.Avoirdupois дупчиња на телесната тежина.Дупчиња тегови и одлеаноци се исполнат ANSI/ASTM E617 цврстина и површина грубост барања и се слободни од пукнатини, дупки и остри рабови.Секоја тежина над 2 кг/5 lb имаат прилагодување на кариес, тежина под 2 кг/5 lb се прилагодат со отстранување на материјал од долната страна на тежина.Тегови 50 kg/100 lb и имаат две рачки на спротивни краеви за да помогне во кревање.Тежина закачалки се калибрира на масовна вредност и може да се користи како дел од целокупната дупчиња тежина под Тест.Цел тежина закачалки одделно.Користат во различни апликации како што се притисок, вртежен момент, и затегнувачка цврстина тестирање на користење на неколку дупчиња тегови заедно да се изгради од минималната тежина на максимум Тест на оптоварување на трајни слој на боја штити секој тежина од rusting и chipping– злато за метрички и среброто за avoirdupois.

Главните карактеристики

Избор на клиент