.

.

LAFEINA Соларни Безбедност Аларм Светла, 129dB Прострелни Звуци и Кучето Лае Звук & Светлина Strobe Светло за Предупредување Светилка за Отворен Фарма Штала, Вила Двор

LAFEINA Соларни Безбедност Аларм Светла, 129dB Прострелни Звуци и Кучето Лае Звук & Светлина Strobe Светло за

DEN 266.40

Пристапност
Во достапна форма

【Чувствителни ПИР Сензор за Движење】сончевиот аларм детектор на движење сензори агол е 125°, ќе детектира движење во рамките 5-8 метар и активирајте го режимот за звук светло за аларм, звукот се појават и strobe светлина врз.Сирената рогови со gunshots и лае кучиња е 129db и светли strobe има 6 led светло,може да се заштити вашата фарма од крадец со внесување. 【Соларни Аларм Strobe Светлина】сончевиот звук аларм сирената strobe светлина го прави прострелни звуци и кучето лае има 3 режими на Работа опционално можете да изберете : ①24 часа со блиц и алармот,② Звук и флеш алармантна во текот на ноќта,③ Ноќ цикличен флеш & куче и пиштол звук на секои 5 минути (без да се уреди со покажувач на функцијата). 【Соларни/DC Полнење & Долго Работно Време】На strobe аларм светла се соларен погон и СТРУЈА на полнење, може да работат за целиот ден по целосно наполнета под сонце за 8 часа.Тоа може да се полни преку DC адаптер за околу 1 час во дождливите денови или облачно дена. 【IP55 Водоотпорен】Соларен погон аларм светлина е изработен од ABS здрав обвивка и има IP55 водоотпорен функција.им овозможува на вашиот сончев аларм отворено светла за оптимални перформанси година и во речиси сите клима. 【Сензор за движење Аларм Отворено Широко се Користи】сончевиот звук & светло за аларм сензор за движење за Куќа, Фарма, Штала, Гаража, Двор, Вила, Хотели, Фабрики, Училишта, Овоштарници и други места каде што се бара безбедност аларм.Спецификации : Соларен панел : 5*80m A Моно-силициум-таблата LED : 6pcs LED Функции :Режим на 1 : 24 Часа сензори флеш& куче и пиштол sound Mode 2 : Ноќ сензори флеш & куче и пиштол sound Mode 3 : Ноќ цикличен флеш & куче и пиштол звук на секои 5 минути (без сензори функција) Полнење на владата : Соларна енергија / DC полнење Полнење време : Сончево >8 H , DC полнење ≤1 H(DC5 V*≤1А) Работно време : Сетилните флеш & куче и пиштол звук >200 пати, блиц и звук на секои 5 минути >12 H, времето на мирување >3 месеци, исклучете >1 година Аларм Волумен : 129db (куче лае + прострелни звук ) Водоотпорен : IP 55 Батерија : 3.7 V *400m AH Литиум Полимер батерија Пакет се Вклучени : 1 x Соларни Звук & Светло за Аларм Strobe Светлина 1 х Сет на Завртки 1 x Упатство (англиски Верзија).

Главните карактеристики

Избор на клиент