.

.

Влажност Температура Колосек, LCD Дисплеј Мали Дигитални Затворен Точни Електронски Hygrometer Преносни за Соба за Humidors за Стаклена градина

Влажност Температура Колосек, LCD Дисплеј Мали Дигитални Затворен Точни Електронски Hygrometer Преносни за Соба

DEN 2059.20

Пристапност
Во достапна форма

СВЕТЛИНАТА И МАЛИ : Овој пренослив метар не е само светлина и мали, но исто така лесно да се стави во џеб, или било каде во домот. ±1.0℃/ ℉ ТЕМПЕРАТУРА на ТОЧНОСТА : Температура мерен опсег од‑40‑60℃ (‑40‑140℉), температура на мерење на точност е ±1.0℃/℉, релативната влажност мерен опсег за 10%-99%.CLEAR LCD ДИСПЛЕЈ : внатрешна користи голем LCD дисплеј со големи задебелени букви, броеви, овозможувајќи ви да го прочитате броеви од секој агол и далечина.Се ОБЕЗБЕДИ ТРАЈНОСТ : Влажност температура мерач е направен од добар квалитет на материјали за да се обезбеди трајност и практичност.ОТКРИВАЊЕ на ИНТЕРВАЛОТ ОД 10 СЕКУНДИ : Откривање на интервалот од 10 секунди, изградена во 3 V 210m Ah литиум манган копчето батеријата, може да се користи за долго време.

Главните карактеристики

Избор на клиент