.

.

Ловец Градител Затворен Тавански Вентилатор со LED Светло и се Повлече Синџир Контрола, 42, Pwt, Nckl, Б/S,

Ловец Градител Затворен Тавански Вентилатор со LED Светло и се Повлече Синџир Контрола, 42, Pwt, Nckl, Б/S,

DEN 2447.52

Пристапност
Во достапна форма

КЛАСИЧЕН ТАВАНСКИ ВЕНТИЛАТОР : традиционалните Градител фан доаѓа со LED светло опфатени со тврд карамел стакло дека ќе го задржи дома внатрешни работи инспириран; Мерки 42 x 42 x 16.77 Инч.МУЛТИ-БРЗИНА РЕВЕРЗИБИЛНА ФАН МОТОР : Шепот Правец обезбедува ултра-моќен струење на вентилатор, со тивок перформанси; Промена на насоката од downdraft режим во текот на летото да updraft режим во текот на зимата.LED САД СВЕТЛИНА КОМПЛЕТ : Енергетски ефикасни dimmable LED светилки нека ти контрола на осветлување и амбиент на просторот за живеење; долготрајните светилки имаат подолг животен век отколку традиционалните светилки.Се ПОВЛЕЧЕ СИНЏИР КОНТРОЛА : Претвори во бронза тавански вентилатор за вклучување/исклучување и да се прилагоди брзината за брзо и лесно со повлече синџир.СОБА СМЕСТУВАЊЕ : Внатрешна љубител е на висина прилагодливи, преку вклучени 2" Идеален вентилатор за дневна соба, дневна, и спални соби.Градител традиционалните затворен тавански вентилатор е ажурирана класичен дизајн кои ќе го освежат секој од вашите мали соби, од кујни да се спални соби.LED светло стакло сад таванот фан има целосно dimmable, високо-ефикасни LED светилки кои ви даде целосна контрола над вашиот осветлување. 13-степен сечилото на теренот оптимизиран за да се обезбеди идеална воздух движење, а максималните перформанси.Оваа прилагодливи планината фан доаѓа со три-позиција за монтажа на систем кој овозможува стандард, низок, или аглеста монтажа. 3 Инчи и 2 Инчен downrods на вентилатор обезбедува соодветна оддалеченост од таванот и се оптимизира воздух движење на вашиот склопот на сечилото висина.Ова е реверзибилна фан доаѓа со обратна ротација фан ножеви кои се задржи соби во и надвор од вашата домашна чувство на ладно време лета и топло време зими.

Главните карактеристики

Избор на клиент