.

.

Woohome 20 КОМПЈУТЕРИ Мини Chalkboard Знаци со Бесење String, Дрвени Двојно Двострано Erasable Порака Одбор Знаци за Партија, Свадба, денот на Благодарноста, Божиќ

Woohome 20 КОМПЈУТЕРИ Мини Chalkboard Знаци со Бесење String, Дрвени Двојно Двострано Erasable Порака Одбор

DEN 148.08

Пристапност
Во достапна форма

Пакет се вклучени : 20 КОМПЈУТЕРИ чипка во облик на мини chalkboard со бесење string.Големина : прибл. 8 *6.5 см (3.14 *2.16").Лесна : Донесени се изедначи со добар квалитет дрво, малку chalkboards функција здрав, не се лесно добивање splintered, неправилни чипка работ, лесни, еко-пријателски, еднократно.Лесен за користење : мини chalkboard знаци со бесење низа, тоа може да се користи лесно, може да се обеси во различни места.Erasable и обновливи : Тоа е двојно-еднострани и целосно erasable.Можете да пишувате со креда маркери и избришете со сува крпа или влажни сунѓер. (Не за користење на постојана маркери или табла маркери).Одлична за различни прилики : можете да ги користите овие декоративни chalkboards виси знак во вашиот денот на Благодарноста Партија, Божиќ Партија, роденден, роденден, свадба, кујната провизии, деца занает или други свечен настан.Woohome мини chalkboard е добро за внатрешни декоративни, правење добри спомени за страни, изработка на етикети за дневни потреби и правење белешки, мини chalkboards може да ви помогне во секој случај.За двојно двострано мини chalkboard : -мала тежина, лесно да се носат, виси string лесно да се откажам -Малку chalkboard знаци може да биде одличен начин да ја напушти декоративни на белешки и пораки за едни на други. -Погоден за божиќ, свадби, деца занаети, сигнализацијата во градината или растителни декорација, итн. -Нашите chalkboard е erasable и обновливи САМО за редовно креда на одлуки, ние не препорачуваме да користите течни креда за пишување врз неа.Спецификација : Материјал : Дрво Бои : Црна Димензии : прибл. 8.5 * 6 * 6.5 cm/ 3.4 * 2.4* 2.6 инч (L * W * H) Пакет се Вклучени : 20 x Мини Chalkboard со Бесење String.

Главните карактеристики

Избор на клиент