.

.

MEGREZ Пишување Тркалаат Xuan Хартија Задебелување на Ориз Sumi Хартија за Пракса Кинески Јапонски Calligraphy без Ребра - 35cm x 100m (13.78 x 3937 инчен), Шен (Суровини) Xuan

MEGREZ Пишување Тркалаат Xuan Хартија Задебелување на Ориз Sumi Хартија за Пракса Кинески Јапонски Calligraphy

DEN 647.76

Пристапност
Во достапна форма

Големината на хартијата : 35 cm x 100 m / 13.78 x 3937 инчен (L x W), Тоа е 100 метри, и може да се намали со тоа надвор да било облик ви се допаѓа за вашиот ракопис.На шен(суровини) xuan хартија има голема вода мастило апсорпција и мастило инфилтрација, флексибилност, влажни dyeability.Мастило може да се шири брзо кога сликање и пишување.Хартија се згусне, супериорен квалитет.Тоа е погоден за кинески јапонски calligraphy пишување, кинески сликарство, цртање и други вода база цртање.Нема мирис, мека боја, мазна и нежна хартија, нека ви пракса calligraphy подобро.Може да се користи за пракса calligraphy/sumi и цртање, совршен за почетници и Кинески љубовници.Paper Size : 13.78" W x 3937" L ( 0.35 x 100 m) /Ролна.Таму ќе постои ± 2m отстапување,се надевам дека ќе можат да го разберат.Пакет : Roll Пакет. 3 Типови На Хартија : Половина Шен Шу Xuan (Половина Суровини Зрела Xuan) ; Шен Xuan ( Суровини Xuan) ; Шу Xuan (Зрела Xuan).Боја : Бела,Жолта.Ве молиме не го изложувајте Xuan хартија на сонцето во случај влијаат на ефикасноста и живот на Xuan хартија.Ве молиме ставете неколку mothballs околу и да останат подалеку од прашина и влага за време на чување.Ако оризова хартија е влажна, ве молиме да се стави на ладно и вентилирани место се исуши природно.Главната разлика помеѓу суровини оризова хартија и зрела оризова хартија е нејзината флексибилност, влажни dyeability, мастило апсорпција, цврстина, итн.Суровини оризова хартија е помек отколку зрело хартија, има одредени diffusibility и силна мастило апсорпционен капацитет.Ако сакате да се направи разлика помеѓу суровини оризова хартија и зрела оризова хартија, можете да користите вода за да го пробате.Капка неколку вода на оризова хартија, Ако тоа се шири полека, околу, тоа е суровини оризова хартија.Ако тоа не се шири веднаш или не се шири, тоа е зрела оризова хартија.

Главните карактеристики

Избор на клиент