.

.

Unibond 2492850 Нема Повеќе Ноктите Сите Материјали Градежно Лепило, 390 g, Бела

Unibond 2492850 Нема Повеќе Ноктите Сите Материјали Градежно Лепило, 390 g, Бела

DEN 544.80

Пристапност
Во достапна форма

Производителот гаранција може да не се применува.Висока отпорност - Погодни за употреба внатре и надвор.Квалитет на сврзување и запечатување решение за најчестите домаќинство работни места / Обезбедува долготрајни резултати, дури и под екстремни услови.Погоден за сите материјали, примена области, вклучувајќи дрво, стакло, пластика, тули, плочки, камен, керамика и метал.Uni Bond Нема Повеќе Ноктите Сите Материјали на Ентериерот & Надворешноста е високо квалитетна врска.решение за повеќето апарати за домаќинство работи.Зграда и запечатување лепило, кој е идеален за изградба и поправка на голем број на материјали и апликации.Тоа содржи flextec полимер, а Henkel технологија која ги комбинира флексибилност за да се поврзе со извонредна лепливоста и отпорност на вибрации под екстремни температури.Поради тоа е силна флексибилни адхезија и висока отпорност на погоден е за употреба под екстремни услови внатре и надвор.Како да се користи 1. Пресврт да се пробие безбедноста печат и отстрани црвена капа 2. Сврти на nozle од 90 3. Нежно притиснете активирањето, ќе се применуваат лепило за една површина 4. Веднаш се направи врска со цврста извртување акција 5. Отстрани вишокот на лепило веднаш со бела дух.Лекови во рок од 24 часа.

Главните карактеристики

Избор на клиент