.

.

HappyGo Блиц на Камерата Speedlite Планината Вртливата Светлина Стојат Протезата со Чадор Рефлектор Носителот Заградата Чевли Планината Компатибилен за 1/4 3/8 Светлина Сто

HappyGo Блиц на Камерата Speedlite Планината Вртливата Светлина Стојат Протезата со Чадор Рефлектор Носителот

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

Еден сет ги задоволува 99% побарувачка : со светлина заградата C, често се користи за мали бранови и фотографија чадори под 40".Тешки-должност заградата E може да се користи за големи удари, фотографија светла и голем чадор над 40".Доаѓа со 3 1/4"да 3/8" завртка адаптер за да го закачите на tripod или светло стојат или било камера апаратури кои со 1/4"-20 или 3/8"-16 машки конец.2 1/4 Инчи Топла Чевли Планината Адаптер Tripod Завртка за dslr фото Камера Екипаж.Одлична сигурност : флеш директно може да се фиксирани на ладно чевли, или топла чевли може да се користи за двојно засилување за да се обезбеди дека flash е безбедно за употреба и не ќе падне.Можете исто така да користите 1/4" или 3/8"шрафови за поврзување со флеш.Кога инсталирање на чадор и tripod, ние дизајниравме одредување завртки да биде стабилна и да не се тресат по инсталацијата.Главната структура и клучните компоненти се направени од метал, кои се цврсти и издржливи.E-облик профил : максималното оптоварување е 5kg, врвот на студената чевли може да се поправи на топла чевли на 0.68 во~0.82 во, вклучувајќи прилагодување завртка и абс лента.По отстранувањето тоа е 1/4" навој.Дијаметарот на чадор дупка е 0,4" и содржи поправање на завртка.Средината завртка може да се прилагоди 180°.Долниот дел содржи конверзија завртка и одредување на завртка.E-облик профил : максималното оптоварување е 15kg.На врвот содржи конверзија завртка и одредување на завртка.Прилагодување завртка во средината, метална рачка, може да се прилагоди 180°.Чадор дупка со дијаметар е 0.45", вклучително и прилагодување на завртка.Долниот дел содржи конверзија завртка и одредување завртки за метал се справи.Производ состав и делокруг на примена : Светло Заградата E=1, Тешки Заградата H=1, Топла Чевли Планината=2. Овие флеш месеци им овозможи на 180° вертикална и 360° хоризонтална прилагодување на позицијата на чадор и блиц светлина во различен агол.По нашето тестирање, производот може да се користат во различни удари, компатибилен со Канон, Nikon, Pentax, Олимп, Yongnuo и многу повеќе speedlites.Ве молиме потврдете го големината пред формално ја користите, а потоа го користат нормално по инсталација и тестирањето.Големина : ТИП E+H+2*Топла Чевли+3*завртка адаптер.

Главните карактеристики

Избор на клиент