.

.

Lanzar Засилувач Автомобил Аудио Засилувач Monoblock, 1 Канал, 3,000 Вати, 2 Ohm, MOSFET, РКА на Текст, Бас Зголемете, Засилувач за Автомобил Јазик, Crossover Мрежа - HTG157

Lanzar Засилувач Автомобил Аудио Засилувач Monoblock, 1 Канал, 3,000 Вати, 2 Ohm, MOSFET, РКА на Текст, Бас

DEN 1830.96

Пристапност
Во достапна форма

АУДИО ЕВОЛУЦИЈА : Овој засилувач автомобил аудио карактеристики одлична фреквенција одговор стапки и crossover мрежа на тоа место овие засилувачи во класа на нивните сопствени.ЗВУК СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈА : Оваа високо-придвижуван Моќност Засилувач е најсовремена технологија во своите најдобри Никел-обложено РКА конектори и звучник завртка-надолу терминали обезбеди безбедна конекција помеѓу засилувач и звучници, што им овозможи на нарушување-слободен звук.ИНТЕЛИГЕНТЕН ДИЗАЈН : исправноста monoblock карактеристики вклучуваат моќ и заштита LED индикатори; мека вклучување/исклучување; и 1 канал amp дизајн.РКА ПРИКЛУЧОЦИ : Line-Out приклучоци ви овозможи да се изгради повеќе засилувач системи без да се користи splitter глас да го дистрибуира сигналот Ова го прави полесно да се донесе еден сет во првиот засилувач, а потоа користете го линија од џек како храна за да на следното amp.ГОЛЕМА доза : Често monoblock amp доаѓа со висока цена Сепак Lanzar моно засилувач е буџетот пријателски со сите карактеристики, намалување на crosstalk помеѓу канали. 1 x 650 W RMS @ 4 OHMS. 1 x 1250 W Врв @ 4 OHMS. 1 x 1500 W RMS @ 2 OHMS. 1 x 3000 W Max @ 2 OHMS.Електронски Crossover Мрежа.Бас Зголеми Коло. 2 Ohm Стабилна.Никел РКА Влезови.Линија Испис за Лево и Десно Канал.Ниска Помине Филтерот Контроли.Моќ и Заштита LED Индикатори.Мека вклучување/Turn-off.THD : 90d B.Freq.Одговор : 10 Hz~45 KHz.LPF Freq.Одговор : 50 Hz-250 Hz.HPF Freq Одговор : 80 HZ.Осигурач : 40 A x1. Lanzar Модел : HTG157, 3000 Вати 2 Ohm Стабилна моноблок Mosfet Засилувач, 1 x 650 W RMS @ 4 OHMS ,1 x 1250 W Врв @ 4 OHMS ,1 x 1500 W RMS @ 2 OHMS ,1 x 3000 W Max @ 2 OHMS, Електронски Crossover Мрежа ,Бас Зголеми Коло , 2 Ohm Стабилна , Никел РКА Влезови , Линија Испис за Лево и Десно Канал ,Ниска Помине Филтерот за контрола ,Моќ и Заштита LED Индикатори , Мека вклучување/Turn-off , THD : 90d B , Freq.Одговор : 10 Hz-45 KHz , LPF Freq.Одговор : 50 Hz-250 Hz ,HPF Freq Одговор : 80 HZ, Осигурач : 40 A x1 , Димензии : 12.99"(L) x 2.24"(H) x 8.81"(W) 1 x 650 W RMS @ 4 OHMS1 x 1250 W Врв @ 4 OHMS1 x 1500 W RMS @ 2 OHMS1 x 3000 W Max @ 2 OHMSElectronic Crossover Network Bass Зголеми Circuit2 Ohm Stable Nickel РКА Inputs Line Испис за Лево и Десно Channel Low Помине Филтерот Контроли.Моќ и Заштита LED Indicators Soft вклучување/Свиок-off THD : 90d BFreq.Одговор : 10 Hz~45 KHz LPF Freq.Одговор : 50 Hz-250 Hz HPF Freq Одговор : 80 HZFuse : 40 A x1.

Главните карактеристики

Избор на клиент