.

.

Bower FN77 Променлива Неутрален Густина Филтер 77 mm (Црна)

Bower FN77 Променлива Неутрален Густина Филтер 77 mm (Црна)

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Компатибилен со 77mm филтер теми, вклучувајќи : Canon 17-40mm, 10-22mm, 17-55мм, 24-105mm, 70-200mm, 24mm, Nikon 10 and12-24mm, 17-55мм, 16-35mm, 24-70mm, 24-120mm, 24mm, 28-300мм, Pentax 16-50mm.Овозможува Користење на Висока ISO Светлина , Селективно да се Фокусира и Motion Blur.Овозможува Употреба на Широк Apertures во Светлина.Ограничен Живот Производителот Гаранција.Променливата Неутрален Густина Филтер, компатибилен со сите аналогни и дигитални камерата леќи со популарната 77mm филтер големина, ви дава можност да користат брз филм во светли надворешни услови.НД, или неутрални густина, филтри ќе ви овозможи да се направи голем број на работи кои, инаку, би се impossible.By намалување на количината на светлина, можете да снимате движење во теми како што се водопади, облаците, автомобили, итн.Можете исто така да се откажат вашиот отворот за да се овозможи пошироката фокус, помагање на одделните предмети од нивното потекло.Овој филтер нуди опсег до 8 запира на светлината.Компатибилност со објективи со 77mm филтер теми, вклучувајќи : Canon 17-40mm, 10-22mm, 17-55мм, 24-105mm, 70-200mm f/2.8, 24mm, Nikon 10-24mm, 12-24mm, 17-55мм, 16-35mm, 24-70mm, 24-120mm, 24mm f/1.4, 28-300мм и Pentax 16-50mm f/2.8 леќи.

Главните карактеристики

Избор на клиент