.

.

Delkevic Целосна 4-1 Издувните компатибилен со Јамаха FZ6R SS70 9 од не ' Рѓосувачки Челик Овална Пригушувач 09-17

Delkevic Целосна 4-1 Издувните компатибилен со Јамаха FZ6R SS70 9 од не ' Рѓосувачки Челик Овална Пригушувач

DEN 9143.76

Пристапност
Во достапна форма

FZ6 R (2009-2017).Delkevic SS70 9" од не 'рѓосувачки челик овална mufflers се произведени од високо квалитетен 304 од не' рѓосувачки челик и се полира со огледало финиш.Овој краток пригушувач е агресивен се огласува со нашите без одбивни инсталиран.Оваа група ги вклучува сите потребни хардверски да се качи на пригушувач на моторот.Дихтунзи се вклучени.Не rejetting или remapping е потребно по fitment на акции велосипед сепак ние секогаш се препорачуваат dyno тест.Ако мотор има други modificaitons да доза или издувен систем некои подесување може да се бара.Delkevic mufflers се рачно изработени од чисто квалитет на материјали за подобрување на вашиот мотор во двете перформанси и изглед.ЗАТВОРЕНИ СЕ РАЗБИРА КОНКУРЕНЦИЈА САМО.Сите Delkevic mufflers има отстранлив baffles.Нашите производи се дизајнирани да работат со акции подесување и немаат каталитички конвертор.Ако ви се наместени на вашиот велосипед далеку од акции, вашиот подесување може или не може да бидат компатибилни со нашиот систем.Ве молиме контактирајте со нас со измена и подесување прашања.Ќе бидете во можност да се задржи и да го користите вашиот центар стои со Delkevic цевки.Повеќето се лизга ons работа со една фабрика или резервни panniers со исклучок на високиот монтирање цевки.Ве молиме контактирајте не со било какви прашања во врска fitment или подесување.Една година на производство дефект гаранција.Поради светската дистрибуција на нашите производи Delkevic не се направи било претставување на нашите производи се во согласност со бучава или на емисијата законите на секоја земја, освен оние од Велика Британија.Ве молиме да ги испита вашите локални закони и сите закони во области може да се јава.Mufflers 13" (320mm) и веќе имаат BSAU печат за улица правни под Британски Стандарди.Ве молиме имајте во предвид : Сите Купувачи мора да плати за своите царински давачки, брокерски провизии или должност данок.Ве молиме да се испита вашиот можно данок и должност должи пред да нарачате.Ние нема да се смени царинската форми.

Главните карактеристики

Избор на клиент