.

.

SHAHE Дигитални Caliper, За Каналите Димензија На Површината На работното парче, од Нерѓосувачки Челик, Напојува Батерија, Инчен/Метрички, 0-150 Мерен Опсег, -0.03 Точноста, 0.00

SHAHE Дигитални Caliper, За Каналите Димензија На Површината На работното парче, од Нерѓосувачки Челик, Напојува

DEN 839.76

Пристапност
Во достапна форма

【Прецизно Мерење】Мерен опсег : 0-150mm,Резолуција : 0.0005"/0.01 mm,Точност : ±0.03 mm. 【Мерење начини】Стакло фиксна grib, стабилна и висока точност.Тенка мерење на главата, погодно да се измери ритам димензија во понесе. 【Лесно за Работа】Со on-off копчето, автоматско исклучување.Нула-поставување на било која позиција, mm/inch measurement system конверзија. 【Лесно може да се Прочитаат & Користете】голем и лесен-за-читање LCD екранот ви помага да добиете прецизни резултати брзо и лесно, за Заштита на рејтинг : IP54 водоотпорен. 【Она што Ќе Добиете за】Вклучува заштитни случај , Прирачник за Корисникот. ◆Функции и карактеристики : 1.Појачани нерѓосувачки челик главниот скала и мерење на вилиците 2.knurled заклучување со завртки за поудобно мерење и читање 3.Во однос/апсолутна мерење осветленост во секое позиција 4.Повисок квалитет стакло фиксна мрежа, стабилен, траен и висока точност 5.Брз приказ на мери вредноста на LCD екранот, ниту над-брзина грешка 6.Три функција на копчето, со длабочина мерење на сечилото, со USB интерфејс 7.Со on-off копчето, автоматско исклучување, водоотпорен IP54 8.Нула-поставување на било која позиција, mm/inch measurement system конверзија 9.Мерење за поголем големина вратило, мерење и за каналите димензија на површината на работното парче ◆Спецификација : Мерен опсег : 0-150mm Резолуција : 0.01 mm/0.0005 инчен Точност : ±0.03 mm Батерија тип : 3 V литиум CR2032 батерија Тип : Дигитални Надвор од Жлебот Caliper Капацитивни мрежа трансдуцерот : Стакло фиксна мрежа Заштита : IP54 Екран : LCD Податоци излез : ДА Батерија : 3 V CR2032 (не се вклучени) Функција : /Исклучување,Нула-збир,Инчи/милиметри,Автоматско вклучување/Исклучување,Со заклучување со завртки.

Главните карактеристики

Избор на клиент