.

.

GG Гранд Општи 77950 Килибар/Amber LED Светло (Мал Правоаголник Spyder 3, Леќа)

GG Гранд Општи 77950 Килибар/Amber LED Светло (Мал Правоаголник Spyder 3, Леќа)

DEN 551.52

Пристапност
Во достапна форма

DOT (Department of транспорт) согласност за улица правни осветлување; ги исполнува или го надминува ТОЧКА и/или SAE стандарди.Функција : За Напредок & Царинење.LED светло за камиони, влечење & брод приколки, RVs, автобуси, atv настана, комунални возила и повеќе.Жица врска : користи стандард 2-prong pigtail, 2-prong pigtail (81010) вклучени со колекции.Дизајн со печат од Поликарбонат леќа и домување да се спречи штета од влага и корозија.Големиот Општ е водечки производител и дистрибутер на висок квалитет на камион додатоци од 1984 година се карактеризира широк избор на ТОЧКА одобрени осветлување производи, chrome додатоци и многу повеќе.Led диодите се посветли и имаат пониски amperage привлече што е можно за да додадете повеќе осветлување без надградба на вашиот полнење систем.Надградба на вашето возило осветлување со Големиот Генералниот мал стил замена Spyder Килибар 3 LED светло, Жолто леќа.Големиот Генералниот мал стил замена Spyder Килибар 3 LED светло, Жолто леќа е DOT (department of Транспорт) согласност за улица правни осветлување и е премиум квалитет избор на оваа LED светло најчесто се користи во средни и тешки камиони, влечење & брод приколки, RVs, автобуси, atv настана, комунални возила и многу повеќе.

Главните карактеристики

Избор на клиент