.

.

Homyl Кафе Чашата и Чинијата Наместете Кафе Кригла и Чинијата Наместете за Домашна Канцеларија, Ресторан, Кафе

Homyl Кафе Чашата и Чинијата Наместете Кафе Кригла и Чинијата Наместете за Домашна Канцеларија, Ресторан, Кафе

DEN 359.52

Пристапност
Во достапна форма

* Уникатен конус во облик на дизајн, таписерии изработка, стилски и убави, многу уметнички. * Совршен подарок за семејството и пријателите, како декорација, исто така, е многу уникатна. * Погоден за држење кафе, чај, млеко, cappuccino, млеко и други пијалаци ви се допаѓа. * Погоден за домови, кујни, канцеларии, ресторани, кафулиња и други места. * Направен од високо-квалитет на Коските Кина материјал, силни и издржливи.Опис : - Направен од високо-квалитет на Коските Кина материјал, силни и издржливи. - Уникатен конус во облик на дизајн, таписерии изработка, стилски и убави, многу уметнички. - Погоден за држење кафе, чај, млеко, cappuccino, млеко и други пијалаци ви се допаѓа. - Совршен подарок за семејството и пријателите, како декорација, исто така, е многу уникатна. - Погоден за домови, кујни, канцеларии, ресторани, кафулиња и други места.Спецификација : - Материјал : Коска China Size Табела : Чаша : Дијаметар : 7.2 cm/2.83 инчен; Целосна Должина : 8.3 cm/3.27 инчен; Висина : 6.5 см/2.56 инчен; Капацитет : 60ml Plate : Надворешниот Дијаметар : 10см/3.94 инчен; Внатрешен Дијаметар : 2.3 см/0.91 инчен; Висина : 2.5 cm/0.98 inch Package Вклучува : 1 Сет за Кафе Чашата и Чинијата Set Note : 1. Ве молиме оставете малку грешка поради прирачник за мерење.2. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.3. Ви посакувам прекрасен on-line шопинг!Изберете сите што ви треба во нашата продавница.Ќе имате убав купување искуство и да добиете квалитетни производи и услуги кои одговараат на политиката.

Главните карактеристики

- Material:
Bone China
Size Chart:
Cup:
Diameter
Plate:
Outer Diameter
Package Includes:
1 Set Coffee Cup and Saucer Set :
1. Please allow slightly error due to manual measurement. :
2. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
3. Wish you a wonderful on-line shopping! :
Choose all you need in our store. You will have a nice purchase experience and get quality products and service corresponding to the policy of . :
Избор на клиент