.

.

Bettomshin 10pcs Сребро Мали Heatsink Комплет Алуминиум Heatsink Топлина Дифузна Ладење Перка 20x20x6mm за Ладење IC Чипови 3D Печатач

Bettomshin 10pcs Сребро Мали Heatsink Комплет Алуминиум Heatsink Топлина Дифузна Ладење Перка 20x20x6mm за Ладење

DEN 177.36

Пристапност
Во достапна форма

【Материјал】сребро heatsink е направен од висок квалитет на алуминиум,добри коефициент на топлинска спроводливост и долготрајни. 【Димензија】големината на сребро heatsink е Должината 20mm/0.79" Ширина 20mm/0.79" Висина 6mm/0.24". 【Широк Апликации】Широко се користат за компјутер,моќ транзистори,FET,IC,моќност засилувач,регулатор на напон. 【Лесен за употреба】Кулер радијатор се мали димензии,лесно да го инсталирате;добри топлина дисипација ефект; топлина мијалник, може да се зголеми површината на одборот, на тој начин обезбедување на поголема преносот на топлината. 【Предност】За ладење перка намалува ризикот од хардвер неуспех поради прегревање,произведени со висок квалитет материјал за зголемена издржливост.Bettomshin Сребро Алуминиум Heatsink Feature1,Нашите алуминиум heatsink имаат добри топлина дисипација ефект,лесно да се инсталира.2,Висок квалитет на алуминиум радијаторот може да се користи за долго време и се применува за пасивно ладење на stepper вози IC чипови.Технички parameters Manufacturer : Bettomshin Product Име : Топлина Sink Material : Aluminium Color : Silver Length : 20mm/0.79"Ширина : 20mm/0.79"Height : 6mm/0.24"Пакет Содржина : 10pcs алуминиум heatsink Note : Пакет не се вклучени адхезивна лента или лепак,само алуминиум heatsin.Ве молиме да се намали ризикот на хардвер неуспех поради прегревање.Heatsink проекти се со мали дела,ве молиме да се чува вон дофат на деца!.

Главните карактеристики

Избор на клиент