.

.

Lenox Есен Сол и црн Пипер во Собата, слонова коска

Lenox Есен Сол и црн Пипер во Собата, слонова коска

DEN 3839.76

Пристапност
Во достапна форма

Направена од Lenox слонова коска парична казна Кина.Акцентирани со 24 karat злато и емајл jeweling.Машина за миење садови-безбедно.Направен во САД. 3,5-Инчен во висина.Првично се воведе во 1918 година, Есен е се уште еден од најпопуларните модели во Америка денес.Есен е комбинација на доброто и сложена мајсторство, убава флорални мотив и jeweled бои на есенски цвеќиња.

Главните карактеристики

Избор на клиент