.

.

Kuretake ЦИК Cocoiro Тело Писмо Пенкало, Umi-Shizuku (LPCR010-06S)

Kuretake ЦИК Cocoiro Тело Писмо Пенкало, Umi-Shizuku (LPCR010-06S)

DEN 602.40

Пристапност
Во достапна форма

"Cocoiro" доаѓа од комбинација на Јапонски зборови со значење "срцето" (COCORO) и "боја" (IRO).Тоа е писмо пенкало дека има флексибилен, полу-тешко совет кој ја црпи прецизни, остри линии.Четка совет : Овој флексибилен четка совет е совршен за пишување линии на различни ширина.Наизменични притисок и позицијата на пенкало, заедно со брзина создава разлика во ударите од околу 0.2-1.0 mm.Овој тип на пенкало, иако деликатна, е погоден за секојдневно пишување употреба, како и декоративни, рака букви, модерен calligraphy, и илустрација.Мастило Кертриџ : Ова пенкало е refillable, така што може да продолжи да се користи пенкало тело, и рефил, кога е потребно.COCOIRO е дизајнирана за да имаат тело, мастило и совет прилагоди за да одговара на оние личниот стил или "боја на срцето".Историја : Основана во 1902 година, Kuretake има долга историја на развој на бројни техники во производство на различни fude (четка) пенкала и мастила.COCOIRO е еден од оние со висок квалитет пенкала, со мазни пенкало тело, уникатна форма, и удобно, факт, тоа носи чувство на забава и joyfulness на вашиот канцелариски колекција.Парична Казна Пишување Инструмент Од Јапонски Стационарни Бренд Kuretake (Зиг).Fude Пенкало, Четка во Собата, Цик Писмо пенкало Cocoiro Тело Со Fude Пенкало, Четка во Собата, Боја на каросеријата : Umishizuku.

Главните карактеристики

Избор на клиент