.

.

CHEFMADE Слоеви Пан Торта Set, 8-инчен 4Pcs Не-Стап Плоштадот Виножито Торта Bakeware за Фурна за Печење (Шампањ Злато)

CHEFMADE Слоеви Пан Торта Set, 8-инчен 4Pcs Не-Стап Плоштадот Виножито Торта Bakeware за Фурна за Печење (Шампањ

DEN 599.76

Пристапност
Во достапна форма

Зајакнати се работ за практично користење и да се избегне warping.Одржување на интегритетот и убавината на колачи.Безбедни и Здравствено : Храна одделение Силиконски слој, не-Тефлон, нема штетни супстанции ослободување на висока температура ,PTFE & PFOA СЛОБОДНИ.Храна одделение : Силиконски слој, не-Тефлон, PTFE & PFOA слободни.Брзо греење : Помалку време за готвење, подобро заклучување на хранливи материи од храната.Ослободување полесно Чистење полесно.Лесен за Користење : Одлично слоеви пан торта не-стап може да се постигне со помалку природно масло за готвење.Дури и греење : се Задржи во согласност зрелост, боја и вкус на храната.Enhanced edge : Посилни влечење, постабилна целокупната печење послужавник, не е лесно да искриват на висока температура.Подолг живот : Подобри перформанси, повеќе траат цел живот.Печење совети : Печење на температура не е препорачливо да се надмине 428 ℉.8 mm јаглероден челик за да се забрза дури и топлина.Ние ќе се најде решение - враќање или замена - дека ќе ги задоволи.Се пече се : Појадок, ручек, вечера, леб, торта, закуски, пржени јајца, месо, скара, десерт, бонбони, итн.Помалку е времето за печење и ниска потрошувачка на енергија.Лесно порака : По малку ладење, тоа може да биде лесно demoulded.Ниска потрошувачка на енергија : Заштедите време и пари.Комерцијална Оценка : Слоеви на торта тава поставете го донесува задебелена 0.Лесно да се справи со секојдневните готвење, семејство вечера, пријатели собирање, фестивал на прослави, итн.Чиста совет : Избегнувајте впива, по чистење, темелно исушете преку фурна, како е можно поскоро.Стандардна големина, може да се користи со CHEFMADE печење tools.Лесна Линк : Трајни, храна без остатоци, лесен за чистење.Обезбеди подолг живот.Лесно чистење : Рака мие со топла сапуница вода , а потоа избришете, и, конечно, да се исуши преку рерна.Висока температура отпор : Нема штетни супстанции врнежи, не-леплива супериорни перформанси.

Главните карактеристики

Избор на клиент