.

.

Aurifil Нишка 50 wt Памук 12 Spools - Основите Колекција од Марк Lipinski

Aurifil Нишка 50 wt Памук 12 Spools - Основите Колекција од Марк Lipinski

DEN 2281.68

Пристапност
Во достапна форма

Содржина : 12 spools од 100% памук, Mako 50 wt конец, 1422 дворови по гајтанот (на портокал гајтанот).Бои : 2000, 2021, 2024, 2310, 2314, 2325, 2326, 2370, 2600, 2605, 2610, 2692. Се користи за машина за piecing, рака piecing, машина applique, рака applique, машина вез, машина quilting, longarm quilting, генерален за шиење.Добра тема за секој quilting проект.Користете го за рака applique, рака piecing, чипка, долго рака quilting, машина applique, машина вез, машина piecing и машина quilting.Овој пакет содржи дванаесет 1422yd/1300m spools на 50wt тема. 100% памук.Увезени.

Главните карактеристики

Избор на клиент