.

.

ИО-BT367ABE ИО-BT367ABA Лаптоп со Батерија за Samsung Galaxy Tab E 8.0 СМ-T377 СМ-T377A СМ-T377V СМ-T377P СМ-T377W СМ-T375 СМ-T375L СМ-T375S Серија(3.8 V 5000mAh)

ИО-BT367ABE ИО-BT367ABA Лаптоп со Батерија за Samsung Galaxy Tab E 8.0 СМ-T377 СМ-T377A СМ-T377V СМ-T377P СМ-T377W

DEN 2090.40

Пристапност
Во достапна форма

Заменетата Батерија Тип : Li-ion; Напон : 3.8 V; Капацитет : 5000m Ah.Компатибилен дел броеви : ИО-BT367 ABE ИО-BT367 ABA GH43-04539 A.Компатибилни модели : Samsung Galaxy Tab E 8.0" СМ-T377 СМ-T377 A СМ-T377 V СМ-T377 P СМ-T377 W СМ-T375 СМ-T375 L СМ-T375 S Серија.Сите производи се Сертифицирани од страна CE & ROHS за безбедност.Строги упатства за компатибилност и стандарди за усогласеност за животна средина безбедност. 12 Месеци Производителот Гаранција,100% Задоволство Да Се Гарантира.За нас : ние сме Професионални за производство на енергија алатка батерии.ние секогаш сме обезбедување на висок квалитет на моќ производи со најдобрите материјали,кои се CE уверение, тестирани од страна на производителот да одговара и да ги надминуваат спецификациите на ОЕМ производи,ние и ветуваме на одлични услуги на клиентите и парите назад во рок од 30 дена.Спецификација : Тип : Li-ion Напон : 3.8 V Капацитет : 5000mah Compatible дел броеви : ИО-BT367 ABE ИО-BT367 ABA GH43-04539 ACompatible модели : Samsung Galaxy Tab E 8.0" СМ-T377 СМ-T377 A СМ-T377 V СМ-T377 P СМ-T377 W СМ-T375 СМ-T375 L СМ-T375 S Серија Забелешка : 1.Пред поставување на вашата нарачка, ние високо го предложат да го отворите задниот случај на вашите latptop и проверете точниот број на делот од вашиот лаптоп е оригинална батерија. 2.Празнење на новата батерија се користи за 5%(за да не 0%) и потоа наполнете 95%, а циклус 3-4 пати. 3.Не расклопување, здроби или пункција.Не ги фрлајте во оган или вода. 4.Ако отстраните батеријата за долго време, задолжен повеќе од 80% барем еден време во рок од една месеци. 5.Не поврзете го адаптерот за долго време додека го користите батеријата.Тоа може да ја оштети батеријата. 6.Кога се користи батерија, треба да се внимава за да се спречи изложување и влага.

Главните карактеристики

Избор на клиент