.

.

Глобален Модел X Готвач е Нож - Направен во Јапонија, 8 (Шупливи Edge)

Глобален Модел X Готвач е Нож - Направен во Јапонија, 8 (Шупливи Edge)

DEN 3838.80

Пристапност
Во достапна форма

Пошироката сечилото е направен од најдобрите нерѓосувачки челик нарекува Cromova 18 (Хром, Молибден и Vanadium), наменети исклучиво за Глобална.Шупливи се справи со што е исполнет со песок за да се постигне саканата тежина и избави совршен баланс за оптимална контрола.Мраз калено и најтврдокорните да Rockwell 56-58 степени која има razor-остри работ на ножот подолго од било која друга челик.Подобрена ергономски, од не ' рѓосувачки челик хигиенски се справи со потпис dimple шема нудат удобно, се лизга-отпорни зафат Малку зафат за неверојатна контрола, идеален за прецизно сечкање.Направен во Јапонија со доживотна гаранција; 2" сечилото висина, 4mm ' рбет дебелина.Големина : Шупливи Раб.

Главните карактеристики

Избор на клиент