.

.

Renovo Вода MUV Backcountry Пумпа за Вода, Филтер - Блокови Хемикалии, Тешки Метали, Бактерии, и повеќе

Renovo Вода MUV Backcountry Пумпа за Вода, Филтер - Блокови Хемикалии, Тешки Метали, Бактерии, и повеќе

DEN 1632.00

Пристапност
Во достапна форма

Штити од хемикалии, тешки метали, бактерии, e Coli, Giardia, Cryptosporidium, цисти, и повеќе.Совршен за кампување, планинарење, backpacking, опстанок, домашни и меѓународни патувања и подготвеност за итни.Идеален за брзо филтрирање голема количина на вода.Совршен за семејства, групи, и извидници каде што сите не имаат вода филтер.MUV2 Филтер оценет до 100.000; 0.1 Micron апсолутна празнина влакна мембрана може да се backflushed за долг живот.MUV1 Активиран Јаглерод Влакна филтер филтри до 150 литри и е корисникот се заменливи.Се прилагодува на вашиот стил на живот и вода барања.Користете еден или два филтри во unison или да се меша и натпревар како што е потребно. (1) MUV1 Активиран Јаглерод Влакна Филтер. (1) MUV2 Шупливи Влакна Филтер. (1) Пред-Филтер ПРЕД+28 Собранието. (5) Пред-Filter Felt. (1) Надвор+28 Собранието. (1) Пумпа. (2) Адаптер Црево. (1) Црево - Сина/Чиста Вода - 18". (1) Црево - Сива/Валкана Вода - 36". (1) Цедилка, Пред-Филтер.Филтри 99.999% од Бактерии (Giardia, e Coli, Cryptosporidium).Блокови слоевита и големи particulate.Лесни пумпа и филтрација систем.Корисникот се заменливи филтри.Вкупната Тежина : 13.5 оз.Филтри за хемикалии, тешки метали, дизел гориво, пестициди, негативни вкус, и појаснува вода.Активиран Јаглерод Влакна филтер мембрана.Филтер капацитет : 150 литри.Индивидуални Филтер Тежина : 1 мл.Филтри 99.999% од Бактерии (Giardia, e Coli, Cryptosporidium).MUV 2 филтер може да се врати пуштиш вода за долг живот. 0.1 ултра-филтрација Шупливи Влакна мембрана.Блокови слоевита и големи particulate.Филтер капацитет : 100,000 литри.Индивидуални Филтер Тежина : 2 мл.

Главните карактеристики

Избор на клиент