.

.

PIVBY Риба, Јајце Инкубатор Гимнастик Аквариум Cichlids Риба Мрестилиштата Устата-Brooding 40mm

PIVBY Риба, Јајце Инкубатор Гимнастик Аквариум Cichlids Риба Мрестилиштата Устата-Brooding 40mm

DEN 287.76

Пристапност
Во достапна форма

Изработени од нетоксични пластични материјали, изведување за подигање на риба, јајца,всисната менгеме мека, лесно да го инсталирате, не е лесно да се.Главната изведување цевка со акрил транспарентен материјал, добра светлина трансмисија, лесно да се набљудуваат на изведување на процесот на риба јајца.57" (D) x 300мм/11.Оваа риба инкубатор им овозможува на свежа вода да кружат над cichlid јајца, кои биле одвоени од родителите.Производство Детали : -Тело се изведат цевка и гасна комора цевка Материјал : Акрилик -Цевка стеги,лактите и поврзување на делови Материјал : ППЦ -Тело се изведат цевка и гасна комора цевка Боја : Транспарентна -Цевка стеги,лактите и поврзување на делови Боја : Бела -Кислород цевка големина : Внатрешен дијаметар од 4mm/0.Кога се користи, на кислород пумпа е поврзан со риба, јајце инкубаторот, и проверете вентил е потребно за да се спречи вода од тече во кислород пумпа.Овозможува јајце инкубација во истиот резервоар како риби за одгледување во обезбеди идентични услови вода за време на инкубација период.Тоа може да се користи на други не-лепило риба јајца Карактеристики на Производот : 1.Производот е опремен со кислород регулирање на вентил, ако кислород пумпа без регулатива функција, можете да го користите кислород регулирање на вентил за регулирање на гас во внатрешноста на цевката.Биохемиски памук може да се избегне нечистотии во рибата резервоар во инкубација комората.8" (H)(како слика show) -Гасна комора цевка : 25мм/0.Свеж снабдување на чиста вода, им овозможува на јајца да се развиваат во кислород богата средина, каде мувла и габи развој е потиснати, без потреба за хемикалии.Mesh униформа и густа за да се обезбеди непречено проток на водата и подобрување на hatchability.98"(Д) -Air камен големина : 11.

Главните карактеристики

Избор на клиент