.

.

livster Сјајна Месинг Сонцето Dial Џеб Синџир Компас со Поморски Морнар Кожа Месинг Телескоп Комбо

livster Сјајна Месинг Сонцето Dial Џеб Синџир Компас со Поморски Морнар Кожа Месинг Телескоп Комбо

DEN 751.20

Пристапност
Во достапна форма

Материјал што се Користи : Месинг, Кожа & дрвена кутија , Боја : Сјајна месинг.Компас# Големина : од 1,5 инчи, Тежина : 125 грама , Sundial џебен компас.Компас# Боја : Сјајна месинг, Материјал што се Користи : Месинг - Полиран сјајна завршница. 14", дувачкиот телескоп со дрвени случај.Убава синџир компасот е месинг направени и посочува кон северниот пол - функционална магнетен компас може да биде подарок за вашите најблиски , и тоа е навистина импресивен објект.оваа ставка може да биде надарен да било близок или на колекционерски предмети љубовник.х.Оваа точка е на антички елегантен дизајн кој исто така може да се дополнување на вашиот дом оркестарот, ресторани и канцеларија.На наутички постапува телескоп ќе се величаат далеку предмети и пејсажи богати со јасна слика, со само едно притискање на окуларот во или надвор да се донесе слика во јасен фокус.

Главните карактеристики

Избор на клиент